‘SPUTAVAO NAS JE JAKO LOŠ TEREN’ Dalić: ‘Naši dečki nisu odustajali niti jedne sekunde’

Slavko Midzor/PIXSELL

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić za Novu TV komentirao je važnu pobjedu Hrvatske protiv Slovačke u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. Junak utakmice bio je strijelac Marcelo Brozović, a uz njega se istaknuo i debitant vratima Ivica Ivušić.

“Čestitam dečkima ne na pobjedi nego na borbenosti, htijenju, energiji koju su uložili. Niti jedne sekunde nisu odustajali i to ih je na kraju nagradilo. Protivnik je na domaćem terenu bio borben, nošen publikom, ali nas je najviše sputavao teren koji je bio jako loš, on je sprečavao zadnji pas koji nam je bio potreban. No, uzeli smo tri boda, a to je na kraju najvažnije. U samoj završnici Ivušić je spasio dvije situacije, ali zato i je tu, dali smo mu povjerenje koje je opravdao”, rekao je izbornik Dalić i obrazložio dosta promjena u sastavu, posebice u ofenzivnom dijelu.

“Igrali smo utakmicu prije tri dana, u Bratislavu smo došli u šest ujutro, zato sam uveo tri nova igrača u napadu da pojačamo agresivnost. To smo i dobili, a ujedno smo ravnomjernije rasporedili snage. Čim smo dobili utakmicu, sve je dobro”, objasnio je i najavio utakmicu protiv Slovenije u Splitu.

“Bit će teška utakmica protiv naših susjeda, ali očekujem veliku podršku naših navijača i da ćemo uz njihovu podršku doći do pobjede”, poručio je Dalić.