SPEKTAKULARNA ZAVRŠNICA: Futsal Dinamo u posljednjoj sekundi oteo pobjedu

Facebook

“Dvojka” je gorila.

Ono što smo vidjeli u petak navečer, ne viđa se često, Futsal Dinamo i Square sinoć su se borili doslovno do posljednje sekunde.

Dubrovčani su došli do izjednačenja 10 sekundi prije kraja utakmice, ali Plavi su čvrsto odlučili da će uzeti pobjedu. U posljednoj sekundi Dinamo spektakularno zabija za pobjedu i konačni rezultat 7:6.

Glavni junaci Futsal Dinama bili su Kristijan Grbeša i Davor Kanjuh koji su u svakom slučaju zaslužili da ih se ovjenča lovorikama. Grbeša je u mrežu utrpao četiri lopte i još izazvao autogol Dubrovčana. Kanjuh je upisao tri asistencije i zabio odlučujući pogodak na samom kraju susreta.

Dominacija Dinama vidjela se od početka utakmice, Grbeša je na samom početku zabio dva pogotka, Square se probudio u drugoj polovici prvog poluvremena i izjednačio. Grbeša im nije dao da se dugo vsele i ubrzo je zabio za 3:2.

Za Dubrovčane ponovo, početkom drugog poluvremena zabija Hrvoje Cvetković, ali Dinamo opet odmiče na dva razlike, odnosno na 5:3. Dubrovčani su pokazali neviđenu upornost i ponovo se popeli do izjednačenja, tri minute prije kraja na semaforu je pisalo 5:5.

Zbog završnice ove utakmice čupala se kosa i grizli su se nokti, do samog kraja nije se znalo tko će odnjeti pobjedu. Grbeša je minutu i pol prije kraja zabio za 6:5, a slavlje na tribinama već je počelo. Square je, čini se, čvrsto odlučio razočarati Dinamove navijače, 10 sekundi prije kraja preko sjajnog Micevskog ponovo izjednačavaju.

Šok i nevjerica promolili su se kroz dvoranu 2 Doma sportova, a Dinamovci su napali žešće nego ikad i u posljednjoj sekundi zabili za 7:6.

Rezultati u ostalim utakmicama 5. kola  kretali su se ovako: Split Tommy je s 3:2 na domaćem terenu pobijedio Uspinjaču, Brod 035 s 5:3 dobio Solin , Novo Vrijeme je u gostima pobijedilo posljednji Potpićan 98 Istru s 8:4, dok je aktualni prvak Nacional s 12:3 samljeo Alumnus. Posljednju utakmicu 5. kola danas će odigrati Vrgorac i Osijek Kelme.