SLAVLJE JUNIORSKE VATERPOLSKE REPREZENTACIJE: Pobijedili Australiju i ušli u polufinale Svjetskog prvenstva (VIDEO)

Naši juniori ovom pobjedom izborili su polufinalnu utakmicu Svjetskog juniorskog prvenstva.

Hrvatska juniorska U-18 reprezentacija odličnom igrom ostvarila je fenomenalan rezultat, te izborila polufinalnu utakmicu Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Podgorici. U napetoj četvrtfinalnoj utakmici svladala je reprezentaciju Australije rezultatom 14:13 (6:4, 1:3, 4:5, 3:1), dok će za finale igrati protiv reprezentacije Mađarske koja je dobila Grčku nakon izvođenja peteraca rezultatom 18:17 (3:4, 4:2, 5:4, 3:5 – 3:2).

Napeta završnica

“Dobro smo otvorili utakmicu, te smo je u nekoliko navrata imali priliku riješiti. No, onda smo u zadnju četvrtinu ušli s dva gola zaostatka. Ipak, u zadnjim minutama uspjeli smo preokrenuti rezultat i pobijediti“, rekao je trener Joško Kreković.

Najbolji hrvatski strijelac bio je Franko Lazić sa sveukupno 6 ostvarenih pogodaka, dok su se od ostalih istaknuli Duje Pejković s 3, Lovro Paparić s 2 te Branimir Herceg, Zvonimir Butić i Matias Biljak s po jednim pogotkom.

Polufinale već danas

Juniori će u polufinale igrati s Mađarskom, a utakmica je na rasporedu u petak 2. rujna u 19:40 sati.

“Na prošlogodišnjem Europskom prvenstvu polufinalne utakmice igrale su reprezentacije Španjolske, Srbije, Grčke i Hrvatske, dok je na ovom Svjetskom prvenstvu od navedenih polufinale izborila samo hrvatska reprezentacija, što govori o našem kontinuitetu i kvaliteti”, zadovoljan je Kreković.

Hrvatsku na čelu s trenerom Joškom Krekovićem predstavlja 13 igrača: Luka Podrug, Ivan Krolo, Karlo Kreković, Marko Valečić, Zvonimir Butić, Jacob Merčep, Duje Pejković, Franko Lazić, Lovro Paprić, Matias Biljaka, Petar Bratim, Branimir Herceg i Luka Bajić. U stručnom stožeru još se nalaze i Mile Smodlaka, Renco Posinković, Ante Koceić, Karlo Kos i Božen Pivalica.