SINKOVIĆI OPET NA TRONU EUROPE! Nepobjedivi Valentin i Martin u čudesnoj utrci osvojili zlato

Valent i Martin Sinković (Foto: Ronald Gorsic / CROPIX)

Braća Martin i Valent Sinković na slovenskom Bledu osvojila su europsko zlato! Ovo im je sedmo zlato u karijerama.

Utrka je bila neizvjesna. Posljednjih 200 metara braća su gubila, a spektakularnoj završnici pretekli su talijanski dvojac i odjurili po zlato. Kroz cilj su prošli s vremem 6:07.00, a Talijani Luca Rombladi i Matteo Sartori završili su utrku s 6:08.25. Treći su bili Nizozemci Stefan Broenink i Melwin Tweellar s 6:10.74.

Sinkovićima je to treća zlatna medalja na Europskim prvenstvima u posljednje tri godine.

Četvrto mjesto zauzele su sestre Antonija i Josipa Jurković s vremenom 7:08.55. Zlato je osvojila Rumunjska s vremenom 6:56.40, a srebro je otišilo u ruke Nizozemki koje su imale vrijeme 6:57,56. Treće su bile Španjolke sa 7:03.56.