SEZONA JE GOTOVA! Nakon posljednjeg slaloma Filip Zubčić nikad nije imao bolji konačni rezultat

Pobjednik zadnjeg slaloma sezone kojeg su skijaši vozili u nedjelju u Lenzerheideu je Austrijanac Manuel Feller, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 13. mjesto.

Feller je pobijedio s vremenom 1:47.24, drugo je mjesto zauzeo Francuz Noel Clement sa osam stotinki slabijim vremenom (1:47.32), a treći je bio njegov sunarodnjak Alexis Pintaurault sa 11 stotinki zaostatka (1:47.35). Zubčićev zaostatak za pobjednikom je na kraju bio 2,35 sekunde.

Mali kristalni globus u slalomu osvojio je Austrijanac Marco Schwarz koji je bio najbrži nakon prve vožnje, ali je na kraju utrku završio na šestom mjestu. U poretku slalomaša on je prvi sa 665 bodova, drugi je Clement sa 553 boda, a treći je Švicarac Ramon Zenhaeusern sa 503 boda.

Ukupni pobjednik i osvajač Velikog kristalnog globusa Alexis Pintaurault je prvi sa 1260 bodova, drugi je Švicarac Marco Odermatt sa 1093 boda, a treći Schwarz sa 814 bodova. Zubčić je sezonu završio na petom mjestu sa 764 boda.