S NULOM NA PAUZU! Vatreni se žestoko drže, do sada je situacija napeta toliko da se može rezati nožem

Hrvatska od 15 sati “napada” Engleze, počinje Euro za Vatrene. Prva utakmica, konačno, a evo i sastava…

Naime, Dalić je najavio promjene u momčadi za ovu utakmicu. Htio je započeti s Petkovićem, tako se uigravalo, ali čini se da je napustio tu ideju.

Na lijevog beka ući će Joško Gvardiol umjesto Borne Barišića, a Ante Rebić će preuzeti ulogu centralnog napadača umjesto Brune Petkovića. Rebićevo mjesto na lijevom krilu zauzet će Andrej Kramarić.

Engleska – Hrvatska 0:0
45′ – Završeno je prvo poluvrijeme, nije bilo golova.

45′ – Perišić je ušao u kazneni prostor, probao je doći do udarca, ali spriječio ga je Mings kojeg je na koncu hrvatski reprezentativac u tom prodoru i faulirao.

43′ – Perišić je u živom zidu zaustavio udarac Kieranaa Trippiera iz slobodnjaka, bravo Ivane!

42′ – Uh, ovo je gadno! Duje Ćaleta-Car igrao je rukom na rubu kaznenog prostora, sudac Orsato to je vidio, dosudio je slobodni udarac za Engleze i žuti karton za hrvatskog stopera.

41′ – Kombinirali su Perišić i Gvardiol, ali tu hrvatsku akciju na lijevoj strani prekinuo je Walker.

39′ – Engleska je nakon boljeg hrvatskog razdoblja ponovno došla do lopte, alisada bez prijetnji kakve smo vidjeli u ranoj fazi utakmice.

Hrvatsku prati i bivši Vatreni Ivan Rakitić, a uz njega je supruga Raquel koja je također poslala poruku podrške. Evo kako se ‘Raketa’ pripremio za ovu utakmicu!

32′ – Hrvatska je ušla u bolje razdoblje – vidjeli smo nekoliko pokušaja ulaska u kazneni prostor i dolaska do šuta na lijevoj strani, ali sve se razbilo na engleskoj obrani. Ipak, obećava to što je lopta sada više u posjedu Vatrenih.

27′ – Vrsaljko je postao opasan u prodorima po desnoj strani, povukao je još jednom i prebacio na drugu stranu do Ivana Perišića, a Perišić puca – jako loše. Otišlo je visoko iznad gola.

24′ – Na polovici prvog poluvremena Vrsaljko je centaršutem probao pronaći Antu Rebića, ali loptu je glavom izbio engleski stoper Mings.

23′ – Vrsaljko je probao povući po svojoj desnoj strani, pao je, a sudac Orsato veli da se to dogodilo bez prekršaja. Nakon toga, buni se i Luka Modrić koji je također pretrpio žestoki kontakt i pao, ali talijanski sudac ni tu nije reagirao.

19′ – Za sada smo vidjeli dosta nepreciznosti hrvatskih igrača u predaji lopte. To se događalo i u opasnim zonama na terenu, što zabrinjava protiv kvalitetnog suparnika koji je od početka jurnuo po pobjedu.

17′ – Hrvatska je u kraćem razd0blju došla do lopte i probala napraviti nešto konkretnije na protivničkoj polovici, ali nije bilo ničeg opasnog za Pickforda. Englezi su ponovno stekli kontrolu, izborili su slobodni udarac malo ispred centra, a iz njega se dogodilo nabacivanje u smjeru Harryja Kanea koji je bio u zaleđu.

12′ – Proteklih nekoliko minuta donijelo je neugodno razdoblje u kojem se Hrvatska teško nosila s engleskim pritiskom. Nije bilo lako iznijeti loptu nakon što su Vatreni došli do nje.

9′ – Opasni su Englezi, Ćaleta-Car morao je izbaciti loptu u korner, a nakon njega, Livaković brani Phillipsov udarac.

6′ – Silno opasni Phil Foden pogodio je stativu, kakva sreća za Hrvatsku!

5′ – Hrvatska je bila u svojem prvom napadu, Modrić je vodio igru, ali sudac Daniele Orsato prekinuo je taj napad jer ga je slučajno udarila lopta u trenucima kada je bila u posjedu hrvatskog kapetana.

1′ – Počela je utakmica na Wembleyju!

Momčadi su spremne za izlazak na teren, slijede himne pa kretanje s centra. Idemo, Hrvatska!

‘Idemo po pobjedu! Nema smisla ići po remi, jer onda izgubiš. Bit će velika utakmica. Ako idemo po bod, nećemo napraviti ništa’, dodao je Dalić.

Izbornik Zlatko Dalić je za HTV kazao da ima nervoze, ali on je i miran jer je u pripremi obavljeno sve što je bilo zamišljeno. Dalić je rekao da je Joško Gvardiol u boljem stanju nego Barišić i Domagoj Bradarić, dok s Antom Rebićem želi dobiti dubinu i mogućnost da Andrej Kramarić ulazi u prostore koji će se otvarati.

Hrvatska je prije završnog zagrijavanja prošetala travnjakom Wembleyja i provjerila kako izgleda za ovu utakmicu. Ondje su, među ostalima, bili Dejan Lovren i Ognjen Vukojević, a na stadionu se za dobru atmosferu čula i ‘Moja domovina’.