RUTINSKA POBJEDA: Hrvatska porazila Belgiju rezultatom 34:26, čeka ih Bahrein

KRAJ Hrvatska je pobjedom Belgije rezultatom 34:26 dobila nove bodove. U posljednjem kolu Hrvatska će protiv Bahreina biti u lovu na novu pobjedu i što veću gol razliku.

60′ Stabilna prednost nakon još jednog pogotka

59′ Prekršaj Glavaša za 7 metara, gol Qerimija

58′ Gol Belgije spušta razliku na 32:25

56′ Martinovićev gol za 32:24

55′ Dvije minute za belgijsku klupu

54′ Martinović s poda za 31:23

53′ Glavaš iz sedmerca zabija za 30:22

52′ Kontranapad Belgije završava golom za 29:22

50′ Timeout

49′ Belgija zabija za 28:21

46′ Hrvatska zabija za 27:18, Belgija uzvraća za 27:19

45′ Šunjić ponovno brani

44′ Belgija ispod 10 razlike, timeout za Hrvatsku

39′ Novo isključenje za Hrvatsku, Belgija smanjuje razliku na 26:16

38′ Hrvatska na velikih +11 i 26:15

37′ Dvije minute za Šušnju, obrana semderca Belgiji

34′ Novi sedmerac i gol za Belgiju (23:15)

33′ Belgija sedmercem do gola za 22:14

31′ Golom Duvnjaka Hrvatska se penje na 22:13

Hrvatska s rezultatom 21:13 odlazi na pauzu.

30′ Novi pogodak Šipića s crte za velikih +8.

28′ Horvat zove timeout za Hrvatsku

25′ Šebetić asistencijom Duvnjaka na velikih 17:10, Belgija smanjuje razliku na 17:11

24′ Jelinić zabija za 16:10

23′ Kontranapadom Belgija do lakog pogotka za 14:10, Hrvatska odmah reagira za 15:10

19′ Gol iz sedmerca za Belgiju, 11:6

18′ Isključenje Jelinića

15′ Još jedna obrana Šunjića

13′ Dvoznamenkasti broj golova (10:4) za 6 prednosti nad Belgijom

12′ Timeout za Belgiju

11′ Kapetan Duvnjak prvim današnjim pogotkom diže prednost Hrvatske na 9:4

9′ Josip Šarac dobiva 2 minute, Belgija zabija za 7:4

8′ Hrvatska povećava gol razliku na 7:3

7′ Hrvatska vodi 5:3

Hrvatska je snažno otvorila utakmicu dvama golovima i obranom, pa u trećoj minuti vodi 2:0.

U 18 sati počeo je dvoboj između Kauboja i Belgije. Hrvatski će se rukometni reprezentativci na terenu boriti protiv svojih belgijskih kolega za nastavak u sudjelovanju na Svjetskom prvenstvu u rukometu.

Nakon utakmice s Danskom gdje je Hrvatska ostvarila neriješen rezultat, ostala je minimalna šansa za prolaz Kauboja u četvrtfinale natjecanja.

Pobjedom protiv Belgije naši bi zadržali barem teoretski izgled za prolaz dalje, pa je bitno da u utakmici ostvare što veću gol razliku.

U polupraznoj Malmo areni naši su rukometaši izašli na teren. Za Hrvatsku igraju Šunjić – Jelinić, Glavaš – Musa – Šarac, Cindrić i Martinović. Na klupi su Slavić (Kuzmanović), Mihić, Kraljević, Šipić, Šušnja, Gojun Duvnjak, Karačić i Šebetić.