PORAZ PPD ZAGREBA: Zagrebački rukometaši izgubili od aktualnih pobjednika SEHA lige

U derbiju 15. kola regionalne SEHA lige rukometaši PPD Zagreba izgubili su u Skoplju od Vardara 26-28 (12-13).

Zagreb je u srijedu gostovao kod jedne od najboljih europskih ekipa i aktualnog pobjednika SEHA lige. U neizvjesnom susretu pobjeda je pripala Vardaru koji je preuzeo vodstvo na ljestvici ispred hrvatskih klubova PPD Zagreba i Nexea.

PPD Zagreb je odlično ušao u susret i nakon 11 minuta igre imao je četiri gola prednosti (5-1). Vardar se ubrzo vratio i u 17. minuti domaćin je izjednačio (7-7), a u 22. minuti stigao i do prvog vodstva (10-9). Pogodak prednosti Vardar je imao i na poluvremenu.

Zagreb je dobro ušao i u nastavak i u 40. minuti je stigao do prednosti 18-17, a pet minuta kasnije i do +2 (20-18). Uslijedio je pad Zagreba i domaćin je serijom 7-3 okrenuo rezultat u svoju korist (25-23).

Vardar je do pobjede predvodio Christian Dissinger sa sedam golova, dok su Igor Karačić, Dainis Kristopans i Dimitrij Kiselev zabili po četiri gola, a Ivan Čupić tri gola. Kod Zagreba najefikasniji su bili Ivan Sršen s osam, Josip Božić Pavletić sa šest te Senjamin Burić s pet golova.

Na ljestvici vodi Vardar sa 39 bodova, dok Nexe i PPD Zagreb imaju po 36 bodova.