HRVATSKA RAZBILA NEMOĆNI BAHREIN! Štrlek ih izbušio s 11 komada, zabio čak i vratar Stivi

Hrvatska rukometna reprezentacija nakon utakmica i pobjeda protiv Islanda, Japana i Makedonije, svladala je i Bahrein s 32:20 i ostvarila svoju četvrtu pobjedu na rukometnom SP-u u Njemačkoj i Danskoj.

HRVATSKA – BAHREIN – 32:20

60′ – Bahreinci za kraj postižu gol i zadnji napad ima Hrvatska. Neće žuriti previše, lagano se dodaju. I kraj.

59′ – Stivi brani baca s gola na gol – i pogađa!

58′ – Zabija sada Šipić. Bahreinci opet rade faul u napadu, a Vida zabija na prazan gol.

57′ – Al Sayad je napravio probijanje, lopta za Hrvatsku.

56′ – Bahreinci prokockali napad, Štrlek zabija iz kontre.

55′ – Sedmerac za Hrvatsku. Štrlek ide opet i promašuje cijeli gol.

54′ – Hrvatska gubi loptu u napadu, ali srećom očajno su izveli kontru protivnici i uspjela se postaviti obrana. Mandić dobiva dvije minute.

53′ – Vranković dobiva isključenje. Drugo mu je to danas. Na kraju zabija Husain.

52′ – Presjeca Štrlek i sam zabija iz kontre, to mu je deseti gol.

51′ – Isključenje, pregrub je bio Al Salatna. Hrvati imaju igrača više. Štrlek je zabio u nastavku.

50′ – Zapucavaju napad Hrvati, a iskorištavaju to Bahreinci.

48′ – Brza kontra i pogodak za Bahrein. Bičanić zabija sada svoj peti gol.

47′ – Sedam metara za Hrvatsku. Ali skida mu vratar Bahreina.

46′ – Stivi opet brani! Štrlek s druge strane zabija, konačno nešto iz igre.

45′ – Ali Stivi brani sedmerac! Trenutno se vratari nadmeću tko će više. S druge strane sedam metara za Hrvatsku, Štrlek zabija.

44′ – Opet brani vratar Bahreina, ali u kontri njihov igrač radi prijestup. U nastavku opet nema gola za Hrvatsku, ali ima isključenja za Kozinu koji je ušao u putanju Bahreincu.

41′ – Stivi brani pokušaj arapske momčadi. Ali nema riješenja Hrvatska u napadu, gubi se lopta, ali gube je onda i protivnici.

40′ – Razbranili su vratara Bahreina, opet je skinuo. U nastavku dvije minute dobiva Mandić.

38′ – Veže dvije obrane Al Husain i s druge strane pada gol Bahreina.

37′ – Husain sada opet zabija, imaju malu seriju Bahreinci Červar je nezadovoljan jer vrlo lako prolaze obranu.

36′ – Husain zabija, malo su naivno ispali braniči Line Červara koji nije baš sretan ovakvom igrom. U nastavku akcije probijanje Jakova Vrankovića.

35′ – Sedmerac za Hrvatsku, Štrleka su srkšili. Mandić puca i zabija.

34′ – S druge strane Al Sayad zabija lijep gol.

33′ – Bahreinci postižu gol s krila. Vranković uzvraća.

32′ – Merza se spetljao, Hrvatska ima novi napad. Štrlek zabija.

31′ – Prvi napad ima Hrvatska. Odlično prolazi Bičanić i zabija.

30′ – Stivi brani, brza kontra, ali Štrlek je promašio. Kraj prvog dijela.

29′ – Bahreinci uzrvraćaju, ali Hrvatska preko Vide vraća prednost od 10 golova.

28′ – Šipić dobiva dvije minute zbog grubosti, ali sedmerac Bahreinci nisu realizirali. Vida realizira svoj treći gol u nastavku akcije.

26′ – Fantastična akcija! Vranković daje Štrleka daleko na krilo i onda Manuel baca cepelin Vrankoviću, a ovaj boksa u mrežu.

25′ – Stivi sada sjajno brani nisku loptu, a Al Sayad dobiva dvije minute jer je spriječio fizički igrača da krene u kontru.

24′ – Hussain zabija, obrana je vrlo naivno ispala.

23′ – Bičanić lijepo zabija, našao je rupu i iskoristio poklon. U nastavku gube loptu opet Bahreinci, a Štrlek zabija.

22′  – Stivi brani, s druge strane gube loptu Hrvati, a onda iz kontre Basham zabija.

21′ – Nisu uspjeli Bahreinci realizirati svoj napad, ali zato Hrvatska svoj jest, i to vrlo brzo. Štrlek je zabio.

19′ – Kozina je iznudio isključenje. Štrlek ima sedam metara i zabija.

18′ – Uzvraćaju sada Bahreinci i smanjuju na minus šest.

17′ – Stevanović brani i Hrvatska zabija iz kontre, pogodio je Vida.

16′ – Bičanić je s crte pogodio, lijepo su izigrali obranu protivnika.

15′ – Štrlek sada zabija, opet isto. Jalal zabija za Bahrein u njihovu napadu.

14′ – Kozina zabija iz kontre nakon što su Bahreinci izgubili loptu u napadu.

13′ – Ekspresan odgovor, Vranković je uzvratio.

12′ – Bahreinci sada odigravaju vrlo efektnu akciju koja je završila uspješnim cepelinom.

11′ – Gube loptu u napadu Bahreinci, a onda Štrlek s krila nakon lijepe akcije prebrojavanja zabija. Bahrein opet gubi loptu, potom zapucavaju Hrvati napad, ali brzopleti Bahreinci nisu uspjeli izvesti kontru. Cindrić je na kraju promašio gol, nije to još ona šuterska forma.

9′ – Kozina pogađa s crte.

8′ – Presjekao je napad Vida, povukao kontru i sam zabio gol. No, uzvraća vrlo lako Merza s druge strane.

7′ – Vranković zabija s druge strane, nema previše muke u napadu Hrvatska.

6′ – Ali Merza opet izbacuje obranu fintama i probija se na crtu neometano, ali sada je iznudio sedam metara. Na kraju ga je zabio Mahdi.

5′ – I sada je jako lijepo Ali Merza prošao, fintirao je obranu i izbio jedan na jedan te zabio. U nastavku Cindrić zabija krasan gol izvana.

4′ – Nakon lijepe akcije Bičanić nalazi rupu i lako zabija.

3′ – Prva obrana za Stevanovića, ali Bahrein ima novi napad. Na koncu opet brani Stivi. Nema rješenja arapska momčad.

1′ – Prvi napad ima Bahrein. I napravili su prijestup, a Kozina je iz kontre zabio.

17:57 – Intoniraju se himne, prva je bila Lijepa naša, a onda i bahreinska himna.

Sastavi:

HRVATSKA: Stevanović; Štrlek, Šipić, Vida; Duvnjak, Karačić, Stepančić

BAHREIN: Abdulhusain; Al Salatna, Merza, Al Samahiji, Madan, Al Sayyad, Habib

17:00 – Hrvatska je do sada samo jednom igrala protiv Bahreina. Hrvatska i Bahrein igrali su kvalifikacijski turnir za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiru 9. travnja u Danskoj, a Hrvatska je slavila s 33-22. No, unatoč uvjerljivoj pobjedi, Bahrein je u prvom poluvremenu vodio s tri razlike, a poluvrijeme je završilo 14-14. Najbolji pojedinac kod nas bio je vratar Ivan Pešić, koji se razbranio u drugom dijelu i upisao 18 obrana. Taj dvoboj se igrao u Herningu, mjestu u kojem će se 27. siječnja igrati finale SP-a.

Izbornik Lino Červar najavio je da će protiv azijske momčadi odmarati svoje najbolje igrače, s obzirom da utakmica i nije rezultatski važna. Bahrein je u Muenchenu dosad upisao tri poraza, od Makedonije s pet razlike, od Španjolske deset, a protiv Islanda su izgubili s čak 18 golova razike.

Do prošle godine izbornik Bahreina je bio Islanđanin Gudmundur Gudmondsson, sadašnji izbornikom Islanda i čovjek koji je s Danskom osvojio olimpijsko zlato, a nakon njega je klupu Bahreina preuzeo njegov sunarodnjak Aron Kristjanson.

16:50 – Prisjetite se kako je to izgledalo u proteklim utakmicama.

Hrvatski rukometaši su u ponedjeljak slavili protiv Makedonije (31-22) i osigurali drugi krug i najmanje dva boda u novoj skupini koja će se igrati u Koelnu. Izbornik Červar je pred novinare stigao vrlo dobro raspoložen nakon sinoćnje pobjede, ali je i u trijumfu od devet razlike pronašao mene i mjesta za poboljšanje.

“Imali smo odličan pristup utakmici i taktički smo odigrali sjajno. Naravno, bilo je i grešaka, koje se mogu ispraviti. Recimo, jučer kod 13-7 smo imali loptu i mogli smo već tada odlučiti utakmicu, a ovako su nam Makedonci došli na minus tri gola. Takve stvari se ne smiju događati u utakmicama protiv jačih protivnika. Na tome moramo raditi”, kazao je Červar, koji je ponovio da na ovom prvenstvu, još uvijek, cilj nisu medalje.

“Naš prvi cilj smo izrekli prije ovog prvenstva – a to je ući među sedam najboljih i osigurati kvalifikacije za Olimpijske igre. Ako se ukaže prilika za nešto više, svakako ćemo to iskoristiti. I sami vidite da tu ima pomalo nedoraslih reprezentacija, no i barem deset selekcija koje ravnopravno konkuriraju za medalje. Teške utakmice jakih protivnika tek predstoje, a neke selekcije neće ući u borbu za medalje. BIt će iznenađenja”.

Hrvatsku u srijedu čeka ogled s Bahreinom, najslabijom selekcijom u skupini, a u četvrtak slijedi završni okršaj u skupini sa europskim prvacima Španjolcima.

“Igramo sa Bahreinom u srijedu, ali su naše misli zapravo usmjerene na Španjolsku i četvrtak. Protiv Bahreina ćemo odmarati glavne igrače, a priliku će dobiti oni koji su dosad malo igrali, da i oni malo dobiju na samopouzdanju. Tako i utakmica protiv Bahreina ima nekog smisla, ne rezultatski jer smo već prenijeli dva boda. Dakle, ne podcjenjujemo Bahrein, ali ćemo i na toj utakmici uigravati se i taktički se spremati za Španjolsku, koju ćemo u ova dva dana dodatno analizirati. Naš cilj je s četiri boda doći u Koeln”.

Ozračje u reprezentaciji nakon tri uvodne pobjede je vrlo dobro.

“Mislim da smo u velikoj mjeri homogenizirali ekipu, međusobno se druže i uživaju ko momčad. Ono što je meni vrlo bitno jest i to da se igrači znaju ponašati. Ne želim da samo po rezultatima prepoznaju hrvatsku rukometnu reprezentaciju, vrlo je bitno i ponašanje i kultura”.