HRVATSKA DEKLASIRALA MAKEDONIJU! Kauboji osigurali drugi krug, Duvnjak odigrao maestralno!

Hrvatska rukometna reprezentacija u potpunosti je nadigrala Makedoniju s 31:22 i upisala treću pobjedu u skupini B Svjetskog prvenstva. Igrač utakmice je Domagoj Duvnjak s osam asistencija i šest golova. Apsolutno zasluženo.

60′ – Ivan Vida zabija s krila! A onda još Šego upisuje obranu za kraj.

59′ – Pogađa sada Makedonije, tek toliko da prekine seriju Hrvatske.

58′ – Mandić zabija nakon nove izgubljene lopte Makedonaca, raspali su se.

57′ – Stepančić zabija nakon lijepe akcije. Totalna dominacija Hrvatske i deklasiranje Makedonije.

56′ – Prijestup Stoilova, u nastavku Hrvatska zabija.

54′ – Stoilov uzvraća s druge strane. Duvnjak opet prolazi i zabija.

53′ – Duboko sa svoje polovice pogađa Mandić na prazan gol.

52′- Musaaaaa! Iz nemoguće situacije. Kuzmanovski pogađa s druge strane. Markoski dobiva isključenje zbog udaranja laktom. Šipić zabija na kraju.

50′ – Stilov sada ima zicera, ali brani to Šego. Stoilov je sada podivljao i urlao na sve oko sebe, ali prošao je nekažnjeno.

49′ – Duvnjak sada pogađa i prekida seriju Makedonije.

48′ – Karačić je krenuo sam i šutirao preko gola, a imao je boljih rješenja. Srećom napravili su prijestup Makedonci.

47′ – Karačić je pokušao, ali Ristoski se razbranio. Peševski sada zabija.

46′ – Evo i Makedonaca, Stoilov je zabio s crte. Stepančić je sada pogodio Ristoskog loptom u glavu, ali Makedonci su napravili glupost u napadu i lopta je opet za Hrvate.

45′ – Stepančić prodaje ‘mađarca’ i zabija!

44′ – Šego brani, ovo mu je deseta obrana!

43′ – Duvnjak sada poteže s poda izvana i pogađa rašlje.

42′ – Težak šut za Hrvate, Ristoski skida Duvnjaku i onda u nastavki kontra i gol Makedonije.

41′ – Ristoski sada skida nisku loptu Karačića, ali lopta se prvo odbija Hrvatima, zatim gube loptu i Makedonci onda brzopleto kreću u napad i promašuju prazan gol.

40′ – Šego sada skida sjajan šut i to dva puta u istoj akciji!

39′ – I konačno gol! Karačić daje sjajan asist na crtu i novi gol za Hrvatsku.

38′ – Ristoski skida Mandiću, ali u nastavku i Makedonci gube loptu.

37′ – Prekida se loša serija, Hrvatska zabija, ali s druge strane Kiro Lazarov opet zabija.

36′ – Makedonci dva komada s igračem više. Kuzmanovski pogađa.

35′ – Dva neiskorištena napada s igračem manje. Nije to dobro.

34′ – Hrvati su dobili isključenje.

33′ – Lazarov sada opet zabija izvana!

32′ – Manaskov sada prolazi i zabija. U nastavku odgovara hrvatsko krilo, Mandić.

31′ – Makedonci imaju prvi napad, prokockali su ga i Šego onda s gola na gol zabija!

30′ – Opet se vratar nije stigao vratiti i Makedonci zabijaju laki gol. I sada vrlo grub start Taleskog na Horvatu. Zlatko je skakao na šut, a ovaj mu je stao na nogu i gadno ga srušio. Karačić je zabio sa sedmerca. Duvnjak je u zadnjem napadu šutirao pored gola.

29′ – Makedonci su izveli brzi centar i Manskov zabija. Duvnjak je sada puknuo preko gola.

28′ – Hrvatska opet gubi napad. Ali Šego brani Manskovu još jednom. Na 7/15 je! Karačić s druge strane poentira.

27′ – Nakon loše izvedene akcije Hrvatske, Makedonci su uspjeli iznuditi isključenje, Vranković ide na hlađenje. Manaskov na kraju zabija.

26′ – Karačić je jako raspoložen, sada gađa s poda nisku loptu i zabija. U nastavku akcije nova obrana Šege.

25′ – Makedonci igraju najljepšu akciju na utakmici. Manaskov je zabio na cepelin desnog krila.

24′ – Stoilov pogađa ravno u Šegu, Vranković baca i pogađa na prazan gol!

23′ – Šego je nemoguć! Opet skida, sada šut izvana! I evo ga, Duvnjak sada poentira za plus pet.

22′ – Šegooooo! Skida zicera Pešovskom. Ali istom mjerom uzvraća Ristovski.

21′ – Manaskov je sada zafitiljio loptu daleko na tribine s krila. Šego se fantastično postavlja kada ga napadaju s krila. U nastavku napada Duvnjak je opalio s poda i pogodio u rašlje, podsjetio je na Ivana Balića.

20′ – Sjajna asistencija Karačića, dao je lijepu loptu Kozini na crtu i ovaj zabija.

19′ – Raspucao se Kiro Lazarov, opet gol.

18′ – Vranković zabija nakon sjajne akcije. Stvorila se rupa i Vranković se digao i zabio.

17′ – Horvat je zapucao sada šansu, odnosno, obranio mu je Ristovski. No, brani i Šego udarac s krila!

16′ – Šipić zabija, a onda Makedonci pogađaju na prazan gol, nije se stigao vratiti hrvatski vratar. Šipić je opet dobio šut s crte, ali pogodio je stativu, no lopta se odbija njegovoj momčadi.

15′ – Kiro Lazarov sada pogađa izvana.

14′ – Červar je uveo sedmog igrača u napad i odmah gol! U nastavku Šego skida, a Duvnjak sa svoje polovice pogađa prazan gol Makedoncima.

13′ – Stepančić opet promašuje, ali u nastavku promašuju i Makedonci, novi napad za Hrvatsku.

12′ – Makedonci opet rade probijanje. Bolje fukcionira 6-0 obrana kod Hrvata, ona 5-1 nudila je Makedoncima rješenja na krilu, ali toga sada više nema.

11′ – Kiro Lazarov danas nema rješenja, dva udarca dva puta u blok. Novi napad za Hrvatsku. Ipak Stepančić puca iznad gola.

10′ – Evo Duvnjaka i zabija s poda!

9′ – Filip Lazarov je napravio probijanje i Hrvatska dobiva novi napad. Međutim, Stepančić je izgubio loptu, a Manaskov je iz kontre zabio.

8′ – Georgievski sada zabija s desnog krila, još je jednom ispala hrvatska obrana. Karačić je pogodio vratnicu u napadu Hrvatske, šteta.

7′ – Opet Makedonci na Manaskova i ostao je sam, ali je napravio prijestup. U nastavku akcije hrvatsko krilo, Mandić zabija i to lijepim lobom.

6′ – Stepančić šutira izvana i ravno u ruke Ristovskom.

5′ – Stepančić sada sjajno prolazi po sredini i odapinje bombu te pogađa. U napadu Makedonci vrlo brzo zabijaju.

4′ – Šego skida sada šut s krila Manaskova, ali opet je Hrvatska ispala na gotovo isti način.

3′ – Karačić zabija, našao je rupu u obrani i lagano zabio.

2′ – Makedonija napada sedam na šest i uspjeli su napraviti prebrojavanje. Manaskov poravnava.

1′ – Prvi napad ima Hrvatska. Nakon duge akcija, zabija Musa.

17:55 – Intoniraju se himne, prva je na redu Lijepa naša.

17:15 – Dvorana ima kapacitet oko 13 tisuća mjesta i očekuje se da će biti dupkom puna hrvatskim i makedonskim navijačima.

17:10 – “Bio sam izbornikom Makedonije na prvenstvu u Francuskoj i uvijek govorim da je to moja druga domovina. Sutra igramo protiv teškog protivnika koji će nas jako htjeti pobijediti, te igrače jako dobro znam i zadnjih godina su napravili veliki napredak, imaju Lazarova, Manaskova, Stoilova. A rukomet je u Makedoniji najpopularniji sport, ispred nogometa. Moramo biti oprezni i odigrati puno bolje nego danas, a i protiv Island. Utakmica će biti sigurno zanimljiva, ali neće to biti neka presudna utakmica jer je prvenstvo dugo, a tek smo na drugoj utakmici”, kazao je Červar uoči Makedonije.

17:00 – Makedonci spremaju iznenađenje za Červara.

16:50 – ”Španjolac Gonzalez čini odličan posao s Makedonijom, vidim da dozira napore igrača, a u igri Hrvatske me brine obrana, napad joj je bolji od obrane”, govori nam Vujović. ”I ti mladi makedonski igrači djeluju mi bolje nego ovi jako mladi hrvatski igrači, no možda se i varam”.

16:40 – Od pet dvoboja, četiri su odigrana na velikim međunarodnim natjecanjima. Prvi puta smo igrali na Europskom prvenstvu 1998. godine, a Hrvatska je slavila s 28-21. Do novoga sraza prošlo je čak 17 godina, a na Svjetskom prvenstvu 2015. godine Kauboji su bili bolji s 29-26 u najneizvjesnoj utakmici ovih protivnika. Zadnji dvoboj odigrao se na EURU 2016 kada je u drugom krugu u Katowicama Hrvatska slavila s 34-24.

Dvoboj u Muenchenu bit će poseban i za hrvatskoga izbornika Linu Červara, koji je čak osam godina proveo u Makedoniji kao trener skopskog Metalurga i izbornik reprezentacije.

U slučaju pobjede Hrvatska će i teoretski osigurati drugi krug u Koelnu i prenijeti minimalno dva boda. O mogućem trećem ili četvrtom bodu odlučivao bi ishod zadnje utakmice u skupini protiv Španjolske u četvrtak.

Autor: Bruno Herljević