RASPAD SISTEMA: Unicaja pomela Cedevitu i zacementirala ju za dno ljestvice (VIDEO)

Facebook

Španjolska momčad dominirala je čitavu utakmicu i nije dozvoljavala Cedeviti da preuzme inicijativu, a u jednom momentu su čak imali i 18 koševa prednosti.

Cedevita je u 10. kolu skupine E, TOP 16 košarkaške Eurolige, dožvijela težak poraz od Unicaje 78:91 (25:23, 23:19, 17:12, 26:24). Unicaji je ovo već druga pobjeda nad Cedevitom, prvu su imali kod kuće kada su slavili 90:67, a jučer su slavili u Draženovu domu i time zadali već šesti uzastopni poraz u Euroligi.

Cedevita čak nije loše ni krenula u prvoj polovici prve četvrtine natukli su čak sedam koševa prednosti, ali onda je uslijedio drastičan pad u igru. Unicaja je ušla u seriju 12:2 i preokrenula rezultat u svoju korsit i sačuvala ga do prvog predaha.

Nastavak je samo donosio loše vijesti za Cedevitu, Unicaja je na kraju svake druge četvrtine podebljala prednost na šest koševa razlike, a u trećoj četvrtini odlijepili su se na 12. U zadnjoj su pak stigli do 18 koševa razlike i time je svaka šansa za ikakvim poboljšanjem pala u vodu. Cedevita je na kraju izgubila s visokih 91:78.

Kod Cedevite najefikasniji su bili James White sa 16 koševa, Jacob Pullen sa 15, Marko Arapović sa 12 koševa, a solidan je bio i Miro Bilan sa 10 koševa i devet skokova. Kod gostiju se istaknuo Cooley sa 16 koševa i 10 skokova, Nedović sa 15 koševa i pet asistencija, a 14 koševa su još ubacili Will i Vazquez.

Na ljestvici vodi Fenerbahče s omjerom 9:1, Lokomotiv je drugi sa 7:3, treći je PAO s 6:3, a potom slijede Zvezda s 5:4, Efes 3:6, Drušfaka s 3:6, Unicaja s 3:7 i na kraju Cedevita s omjerom 2:8.