Ponovno poraz u Ligi prvaka: PPD Zagreb izgubio od Ukrajinskog Motora

Zagrebački klub PPD Zagreb ponovno je izgubio u rukometnoj Ligi prvaka.

U susretu sedmog kola rukometne EHF Lige prvaka u srijedu u dvorani Sutinska vrela ugostili su ukrajinski Motor iz Zaporozhya.

Rezultat je na kraju bio 23:24 za goste koje su do pobjede predvodili Aidenas Malasinskas i Barys Pukhouski.

Utakmica je od samog početka bila čvrsta uz tvrde obrane s obe strane. Napad Zagreba predvodio je Ivan Laljek koji je u prvih 30 minuta mrežu gostiju zatresao tri puta. Najviše problema obrani Lavova s druge je strane zadavao Aidenas Malasinskas te Dmytro Horiha koji je pogodio četiri puta. Susret je od samog početka bio rezultatski izjednačen te momčadi na predah odlaze pri 13:13.

Drugo poluvrijeme krenulo je istim ritmom sve do nešto više od deset minuta do posljednjeg sučevog zvižduka kada gosti prvo obranom Maroza a potom i pogotkom Malasinskasa odlaze na +2. Susret na kraju ipak ulazi u neizvjesnu završnicu u kojoj Pukhouski pogotkom dvije minute prije kraja susreta odvodi goste na 22:24. Laljek u idućem napadu propušta priliku vratiti ‘Lavove’ na samo -1 što se na kraju pokazuje odlučujućim. Na kraju 23:24 uz šest pogodaka Davida Mandića sa jedne te po pet Aidenasa Malasinskasa i Barysa Pukhouskog s druge strane.

U idućem kolu Zagrebaši će 26.11. u goste Ukrajincima. Utakmica u Zaporozhyu na rasporedu je u 18:45 sati.