POGRIJEŠIO U DRUGOJ VOŽNJI: Zubčić nakon jučerašnjeg slavlja osvojio 14. mjesto u veleslalomu

Filip Zubčić, nakon jučerašnjeg slavlja, osvojio je 14. mjesto u veleslalomu u Banskom.

U obje vožnje napravio je velike pogreške, a slavio je Mathieu Favre. Glavni kandidati za mali Kristalni globus Alexis Pinturault i Marco Odermatt osvojili su drugo i treće mjesto.

Hrvatski skijaš je u poretku veleslalomaša pao na treće mjesto. Do kraja sezone ostala su dva veleslaloma, 13. ožujka u Kranjskoj Gori i tjedan dana kasnije u Lenzerheideu.

Zubčić je u prvoj vožnji bio 20. jer je na sredini staze napravio veliku pogrešku i skoro odsklizao sa staze, a njegov zaostatak je bio 3.10 sekundi u odnosu na najbržega Faivrea.

U drugoj vožnji Filip je uspio pridobiti nekoliko pozicija i na kraju je bio 14. s 2.49 sekundi zaostatka. Iza svjetskog prvaka Faivrea plasirali su se Švicarac Marco Odermatt i Francuz Alexis Pinturault.