Petra Martić izgubila u polufinalu!

Petra Martić zaustavljena je u polufinalu WTA turnira u Birminghamu. Bolja od nje je bila Njemica Julie Goerges s 4:6, 3:6 za sat i 23 minute igre.

Ovo je Martić bilo prvo polufinale na travnatoj podlozi, ali Njemica je odradila jedan odličan meč u kojemu nije dala previše šanse našoj tenisačici. Martić je ponudila čak deset break-lopti od kojih je Goerges iskoristila četiri. Prvi set je bio neizvjestan do trenutka kada je Njemica uzela break Petri te uzela prvi set.

U drugome setu Martić je uspjela spasiti 4 break lopte, ali petu nije uspjela pa je Goerges lagano privela meč kraju.  Bio je ovo njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Nijemice. Goerges će u finalu igrati s pobjednicom Roland Garrosa Australkom Ashleigh Barty.