Zlatna pirueta: Tuktamiševa još jednom oduševila Dom sportova

Ruski klizači i klizačice drugoga dana 50. Zlatne piruete, natjecanja iz ISU Challenger serije, potpuno vladaju zagrebačkim Domom sportova te nakon sva tri odrađena seniorska kratka programa drže prva mjesta. 

Bivša svjetska i europska prvakinja Jelizaveta Tuktamiševa, djevojka koja ima komplet medalja iz Zagreba, broncu iz 2013, zlato iz 2015. i srebro od prošle godine, i jedna je od najvećih zvijezda ovog natjecanja, još jednom je oduševila Ledenu i vodi (68,47 bodova) ispred dvije kolegice iz reprezentacije, Stanislavu Konstantinovu i Alisu Fedičkinu.

Naša seniorka Patricija Skopančić trenutno je na 16. mjestu sa 24,52 boda.

Kod plesnih parova u vodstvu su Jekaterina Bobrova i Dmitrij Solovjev (76,50), par koji je 2013. osvojio europsko zlato u Zagrebu, a koji je danas na drugo mjesto gurnuo prošlogodišnje pobjednike Piruete, Talijane Charlene Guignard i Marca Fabbria (71,78).

Natalia Zabijako i Aleksander Enbert drže prvo mjesto (68,76) nakon kratkog programa sportskih parova, ispred kolega iz reprezentacije, Kristine Astahove i Alekseja Rogonova (66,30), srebrnih s prošle dvije Zlatne piruete te pobjednicima iz 2014. godine.


Elizaveta_Tuktamysheva-Rus17-10

Večeras su podijeljene i prve medalje u Ledenoj i to juniorske. Zlato kod klizača osvojio je Izraelac Mark Gorodnicki (176,15), dok je naš Charles Henry Katanović bio četvrti i ostao samo 0,64 boda do mjesta na postolju. Anastasia Mišina i Aleksandar Galiamov u Rusiju nose zlata u sportskim parovima (163,29), a  Eva Kuc i Dmitrij Mihailov u plesnim parovima (139,82).

U petak program u Ledenoj starta od 12 sati finalom juniorki u kojem će klizati i tri hrvatske klizačice, Hana Kosić, Hana Cvijanović i Katarina Kitarović. Od 14.30 sati na programu je kratki program klizača s našim Nicholasom Vrdoljakom, u 17.30 kreće finale sportskih parova, a od 19 sati slobodni program klizačica.

50. Zlatna pirueta
Rezultati - seniori, kratki program
Klizačice
1. Jelizaveta Tuktamiševa (Rus)   68,47
2. Stanislava Konstantinova (Rus) 67,47
3. Alisa Fedičkina (Rus)          67,06
…
16. Patricija Skopančić (Hrv)     24,52

Plesni parovi
1. Jekaterina Bobrova - Dmitrij Solovjev (Rus) 75,50
2. Charlene Guignard - Marco Fabbri (Ita)      71,78
3. Sara Hurtado - Kirill Khaliavin (Špa)       67,14

Sportski parovi
1. Natalia Zabijako - Aleksander Enbert (Rus) 68,76
2. Kristina Astahova - Aleksej Rogonov (Rus)  68,76
3. Tarah Kayne - Danny O'Shea (SAD)           56,38

Rezultati, juniori - finale
Klizači 
1. Mark Gorodnicki (Izr)         176,15
2. Nikolaj Majorov (Šve)         153,34
3. Chadwick Wang (Sin)           125,81
4. Charles Henry Katanović (HRV) 125,17

Sportski parovi
1. Anastasia Mišina - Aleksandar Galiamov (Rus) 163,29
2. Jelizaveta Žuk - Jegor Britkov (Rus)         124,96
3. Edita Hornakova - Radek Jakubka (Češ)        114,83

Plesni parovi
1. Eva Kuc - Dmitri Mihailov (Rus)            139,82
2. Maria Kajakova - Georgij Revija (Gru)      137,72
3. Jekatarina Andrejeva - Ivan Desjatov (Rus) 132,58

Komentari

loading...
-->