Zagrepčanke uspješne: Pobjeda Lokomotive, Trešnjevke i Sesveta!

Sva 3 zagrebačke ženske rukometne ekipe bile su uspješne u 4. kolu prvenstva Hrvatske.

Rukometašice Trešnjevke slavile su na gostovanju u Ivanić Gradu protiv domaćina 26-21 (11-11) u sklopu 4. kola 1.HRL za žene, gdje je bod u prošlom kolu ostavila iskusna ekipa ŽRK Umaga. Nakon odličnog ulaska u susret zagrebačkih igračica (3-0, 11-4), probuđeni domaćin uspio je izjednačiti do isteka poluvremena (11-11).

Drugo poluvrijeme bilo je neizvjesno do 42. minute (15-15) kada RK Trešnjevka dodaje gas i golovima raspoloženih Šimare (11), Dičak (5) i Lesac (3) povećava vodstvo (52. min. 22-17) koje održava do samog kraja utakmice. Na golu RK Trešnjevke odlično je branila Beličev koja je skupila 12 obrana. Kod ŽRK Ivanić najviše pogodaka postigla je Petreković (5) dok je Karaula obranila 9 udaraca.

Nakon četiri odigrana kola 1. HRL za žene RK Trešnjevka zauzima 8. mjesto s četiri osvojena boda. U sljedećem kolu, u subotu, 21.10.2017. s početkom u 16:00 sati RK Trešnjevka na domaćem terenu, u dvorani popularno zvanoj “Kutiji šibica” ugošćuje ekipu ŽRK Umag iz Umaga – ulaz slobodan!

Sesvete Agroproteinka – Pitomača 31:26 (13:13)

Rukometašice Pitomače nastavljaju borbeno igrati u svojoj premijernoj sezoni Prve lige pa su tako i utakmicu protiv Sesveta dobro otvorile. Iako je domaća ekipa vodila na samom startu (4-2), Pitomača je ubrzo izjednačila pa preko Tanje Đud i povela sa 6-5. Sesvete se nikako nisu mogle odvojiti pa se u izjednačenom tonu igralo sve do kraja prvog dijela utakmice. Domaće igračice uvjerljivije su ušle u nastavak susreta i serijom pogodaka prvo povele 15-13, a zatim i 19-15.

Pitomača nije više imala snage za sustizanje unatoč velikom htijenju, a Sesvete su uz potporu dobre obrane u napadu lako postizale golove. Od 40. do 48.minute Sesvete stvaraju seriju 7-0 koju zaključuju Ines Lisjak i Doris Vlajsović za 27-18. Iz tog se rezultatskog minusa Pitomača nije mogla previše izvući pa je do posljednjeg sučeva zvižduka zaostatak smanjila tek na 31-26.

Kod Sesveta najbolja je bila Doris Vlajsović sa sedam pogodaka, pet je dodala Iva Galetić, dok je na golu Lucija Bešen sakupila 16 obrana. Kod Pitomače se istaknula Tena Mioč s 11 zgoditaka, a Melita Jug na vratima je zaustavila devet protivničkih lopti.

Split 2010 – Lokomotiva 12:32 (6:14)

S gostovanja u Splitu zagrebacka Lokomotiva vraća se s uvjerljivom pobjedom. Domaća ekipa nije imala nikakve šanse parirati Lokosicama koje su već od početka krenule graditi svoju visoku pobjedu. Split je samo na početku imao rezultat u egalu kod 1:1, a ostatak utakmice protekao je u znaku Lokomotive koja se prvo odvojila na 1-5, a zatim i na 2-10, odnosno osam golova prednosti s koliko su i završile prco poluvrijeme.

U nastavku se utakmica izgledala baš kao i u prvom poluvremenu. Lokomotiva je lakoćom zabijala, dok su se domaće rukometašice mučile ne bi li pogodile mrežu Lokosica. Na kraju su, baš kao i u prvom dijelu, postigle samo šest pogodaka i utakmicu završile s minusom od 20 pogodaka.

Larissa Kalaus bila je najbolja kod Lokomotive sa sedam postignutih pogodaka, od čega su četiri došla iz sedmeraca. Jelena KajfešDora Kalaus i Marina Glavan dodale su po četiri. Split su s po tri pogotka predvodile Nina Cvitanović i Danijela Mistrić.