Zagrebački Nacional s uvjerljive 3 pobjede do plasmana u TOP 16 UEFA Futsal Cupa!

Nogometaši hrvatskog futsal prvaka Nacionala plasirali su se među 16 najboljih momčadi Uefa Futsal kupa nakon što su osvojili prvo mjesto u skupini 5 drugog kruga kvalifikacija.

Nacional je na turniru koji je održan u dvorani II Doma sportova upisao tri pobjede uvjerljivo osvojivši prvo mjesto. Odabranici Roberta Grdovića u prvom kolu su pobijedili armenski Leo 3-1, u 2. kolu kosovki Liburn 8-4, a u posljednjem kolu i francuski Garges Djibson 6-1.

Francuzi su poveli u 6. minuti golom Andradea, no u nastavku susreta Nacional je deklasirao suparnika postigavši šest golova. Strijelci su bili Puertas (19:46), Postružin (22:37, 23:42), Gomes (24:55, 37:30) i Pereira Junior (27:15).

U drugom susretu trećeg kola Leo je pobijedio Liburn 6-5. Golove za armenski sastav zabili su Janjić (15:30), Nasibjan (21:41, 38:11), Vardanjan (30:09) i Mašumjan (34:18, 37:56), dok su strijelci za Liburn bili Alaj (4:04), Prenrecaj (14:16), Alibegu (24:41), Mejzini (25:18) i Qerimi (36:53).

Na koncu je Nacional bio prvi s devet bodova, drugo mjesto osvojio je Leo sa četiri boda, Liburn je treći s tri boda, a na začelju je francuski sastav s jednim bodom.

U Elitnoj rundi sudjelovat će 16 klubova koji će biti podijeljeni u četiri skupine po četiri momčadi. Samo pobjednici idu na Final Four. Ždrijeb je 19. studenog u Nyonu.