ZAGREB RASTURIO MEŠKOV: Pavlović i Stevanović odigrali fantastičnu utakmicu

FACEBOOK

Susret Zagrebaša i Bresta, igrao se u Kutiji Šibica pred oko tisuću navijača, a bio je presudan za treće mjesto koje u polufinalu donosi Vardar, dok ono četvrto, koje je pripalo Meškovu vodi na najtežeg protivnika mađarski Veszprem.

PPD Zagreb slavio je u odgođenom susretu 11. kola SEHA lige provi bjeloruskog Meškov Bresta s 28:24 (14:15) i zacementirao treću poziciju na ljestvici uoči završnog turnira koji se održava u Varaždinu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Meškovu koji je odigrao bolje, gosti su u jednome trenutku vodili s tri razlike, ali je do kraja poluvremena Zagreb smanjio na gol prednosti. Nastavak utakmice krenuo je u istom ritmu, ali u 43. minuti nešto je “kliknulo” kod Zagrebaša i krenuo je uragan koji je pomeo bjelorusku momčad. Zagreb je napravio seriju 8:1 i okrenuo utakmicu u svoju korsit, a Meškov se na koncu nije uspio vratiti i završilo je s prednošću Zagrebaša od četiri gola.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Domagoj Pavlović koji je zabio šest golova, potom Sefan Vujić koji je precizan bio pet puta, te Luka Šebetić koji je dodao četiri gola. No, svakako valja istaknuti i sjajnu večer vratara Stevanovića koji je upisao 12 obrana. Kod gostiju dobar učinak su imali Kristopan, Stojković sa šest i Tioumencev sa pet golova, a lošu večer imao je hrvatski vratar Pešić koji je sakupio svega pet obrana.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 16. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će hrvatski rukometni prvaci u subotu 12. ožujka gostovati u sportskoj dvorani Slana Bara u Novom Sadu gdje maju odmjeriti snage s prvakom Srbije, rukometnim klubom Vojvodina.

Na vrhu ljestvice je Veszprem s 44 boda, Vardar je drugi s 41 bodom, PPD Zagreb je treći s 39 bodova, a na četvrtom mjestu se nalazi Meškov s 36 bodova.

Završni ‘Final Four’ SEHA lige održat će se u Varaždinu od 1. do 3. travnja.