(VIDEO) Cijela Dubrava priča o ovom: Pogledajte kako su cepelinom nadoknadili -9 razlike!

Rukometaši Dubrave na nevjerojatan način su izborili prolaz u treće, posljednje pretkolo EHF kupa.

Zagrebački “Veprovi” su u svojoj dvorani u Dubravi ugostili mađarski Csurgói u uzvratnom susretu drugog pretkola EHF kupa. Nakon poraza 33-24 u prvoj utakmici, rukometaši Dubrave odlučili su dati sve od sebe ne bi li dostigli tih -9. Sjajnom igrom u obrani, ali i posloženim napadima Dubrava je na kraju slavila s 36-26 i osigurala treće pretkolo EHF kupa.

No, način na koji su došli do potrebnih 10 golova razlike doista je za pamćenje…

Dubrava je na poluvremenu imala svega 2 gola prednosti, s time da je u posljednjoj sekundi prvog dijela Marin Buneta zabio gol za Dubravu.

Ekspresno je Dubrava otvorila nastavak susreta te preko raspoloženih Kristijana Radoša, Karla Godeca i Bunete u pet minute stvorila +8 (20-12). Csurgo nije ništa htio prepustiti slučaju pa je prebacio u višu brzinu i u 45. minuti pogotkom Klemena Cehtea smanjio zaostatak na 26-20. Na krilima dobre podrške s tribina Veprovi su otišli na +9 golom Davora Maričića u 48. minuti. Povećalo se to i na +10 (33-23) golom Vide i tada je krenula drama na terenu.

Csurgu je poraz od devet razlike bio dovoljan za prolaz dalje, a Dubravi je trebala pobjeda od deset pogodaka. Lovica na terenu, čvrste obrane i velike želje oslikavaju posljednjih pet minuta utakmice, a u infarktnoj završnici Petar Medić, na asistenciju Kristijana Radoša, iskoristio je “cepelin” te u zadnjoj sekundi zabio za pobjedu 36-26 i veliko slavlje klupe i navijača.

Dubravu su do pobjede vodili Kristijan Radoš, Marin Buneta i Karlo Godec svaki s po šest pogodaka. Kod Csurga najbolji su bili Klemen Cehte, Egon Hanusz i Marko Vasić svaki s pet zgoditaka.