Uvjerljive ‘lokosice’, Trešnjevka minimalno slavila, poraz Sesvećanki

Odigrane su utakmice 6. kola prve rukometne lige za žene, u kojima su zagrebačke ekipe upisale 2 pobjede i 1 poraz.

RK Trešnjevka – ŽRK Dugo Selo ’55 29-28 (14-13)

U izjednačenom susretu Trešnjevka je upisala svoju treću pobjedu te nanijela Dugom Selu njegov također treći poraz. Domaće rukometašice od početka su imale inicijativu i prve se rezultatski odvojile kada su preko Lane Pašalić u 13. minuti povele sa 6-3. No, gošće su pet minuta kasnije izjednačile na 8-8 i do kraja poluvremena držale rezultat u egalu. Na odmor je ipak Trešnjevka otišla s minimalnom prednošću, ali onda se brzo istopila na početku drugog poluvremena.

Prvih šest minuta nastavka igralo se gol za gol, a onda je Andrea Šimara zabila za vodstvo Trešnjevke 18-16. Dugo Selo je i to sustiglo, ali nakon 19-19 u 41. minuti Trešnjevka na krilima Šimare ulazi u seriju od pet pogodaka. Iako se činilo da će domaće sačuvati prednost do kraja, rukometašice Dugog Sela uspjele su gotovo u potpunosti sustići zaostatak. Dorotea Prevendar pogodila je u 59. minuti za 28-27, ali njezina ekipa ipak nije uspjela doći do izjednačenja pa su bodovi ostali u Kutiji šibica.

Petra Dičak bila je prvi strijelac Trešnjevke sa sedam postignutih pogodaka, a Lea Beličev na vratima skupila je 12 obrana. Mara Budić na vratima Dugog Sela također je bila dvoznamenkasta s deset obrana, dok je Josipa Bebek sa šest golova bila najbolji strijelac kod gošći.

ŽRK Umag – RK Sesvete Agroproteinka 29-23 (15-7)

Sesvete su bolje otvorile susret pa su u osmoj minuti vodile s 5-3. No, nezadrživa Tena Mataija s tri svoja uzastopna pogotka donosi Umagu izjednačenje (7-7). Potom je uslijedila velika serija domaćih rukometašica kojima su Ana Jajčević i Nataša Miočinović donijele visokih osam golova razlike na poluvremenu. Rukometašice Vojislava Vujića bez većih su problema u nastavku održavale stečenu prednost.

S druge strane, Sesvećanke su se trudile smanjiti zaostatak, ali uspjele su samo u nekoliko navrata smanjiti na minus pet. Kod Umažanki najbolja je bila Jajčević koja se u strijelce upisala sedam puta, dok su po šest pogodaka dodale Miočinović i Julijana Žuliček. Sesvete je s osam pogodaka predvodila Ines Lisjak.

ŽRK Ivanić – RK Lokomotiva 19-33 (9-13)

Rukometašice Lokomotive nastavile su pozitivan niz te uvjerljivo slavile na gostovanju u Ivaniću. Ivanić je na svježinu i mladost uspijevao držati tempo u prvom poluvremenu pa čak imao i vodstvo. Do većeg odvajanje stiže se tek pred kraj prvog poluvremena kada Lokomotiva preko Marine Glavan, Stele Posavec i Dore Kalaus pravi seriju 4-0 i odlazi na odmor s prednošću 13-9.

Ivanić je u drugo poluvrijeme ušao dosta loše i nikako nije mogao pronaći rješenje u napadu, a za to vrijeme su Lokosice pokazale svoje iskustvo i u samo deset minuta otišle na +12 (22-10). Do kraja utakmice nije bilo nikakvih promjena i zagrebačke djevojke upisale su sigurnu pobjedu. Kod Lokomotive najefikasnije su bile Larissa Kalaus sa sedam i Jelena Kajfeš sa šest zgoditaka, a Antonija Ćurić zaustavila je 13 protivničkih napada. Katarina Mrazović bila je sigurna šest puta za Ivanić, četiri je zabila Tina Barišić.