TEŽAK PORAZ: Mamuti razmontirali Medvjede (VIDEO)

Facebook/MedvescakOfficialPage/FOTO:Igor Šoban

Ovo je bio osmi gostujući poraz Medveščaka, a čak 14. sveukupni poraz. Medvjedi su nakon 38. odigranih kola na sedmom mjestu Zapadne KHL s 56 bodova, a Jugra je na 10. mjestu s 49 bodova Istočne KHL.

Mamuti su iz trećeg pokušaja uspjeli svladati Medvjede. Na svom terenu Jugra je pobijedila i nadigrala Medveščak s visokih 4:1 i upisala vrijedna tri boda. Utakmicu je obilježio vratar domaćih Fokin koji je Medvjedima skidao nemoguća. No, Medveščak je prvi zabio, u drugoj trećini precizan je bio Marek Kvapil i to nakon više od mjesec dana. No, vodstvo nije dugo trajalo, manje od minute trebalo je Jugri da izjednači, a za brz povratak zaslužan je Pavel Medvedev. Dio krivice za taj gol ide i vrataru Medveščaka koji nije baš najbolje pokrio kut.

Pak je ponovo prošao u 39. minuti, a precizan je bio Varfolomejev koji je izbio sam pred praznim vratima nakon udarca Kalašnikova koji je prevario Taylora, 2:1 za Mamute. Zadnja trećina bila je još gora po Medvjede. Jugra je prvo povisila preko Lapenkova u 46. minuti, a potom i preko Borotnikova u 54′ i stigla do konačnih 4:1.

Medvjede sutra (3. prosinca) očekuje novo gostovanje i novo kolo, a igraju protiv petoplasirane momčadi Istočne KHL, Avangarda iz Omska.