Sainz umalo TEŠKO STRADAO na stazi u Sočiju, a već želi natrag za volan (VIDEO)

Prevezen je helikopterom u bolnicu nakon što se zabio bolidom u ogradu na stazi u Sočiju.

Mladi vozač Formule 1 koji se natječe za Toro Rosso, Carlos Sainz (21), zabio se u ogradu na stazi u Sočiju i to pri brzini od gotovo 320 kilometara na sat. Odmah je prevezen helikopterom u bolnicu, a na svu sreću nije zadobio niti jednu ozbiljniju ozljedu.

Na VN Rusije izgubio je kontrolu nad svojim bolidom iz još nerazjašnjenih razloga, a tehničari i doktori su ga jedva izvukli iz smrskanog bolida. Mladi vozač cijelo vrijeme bio je pri svijesti, a iz bolnice je poručio putem svog Twitter profila kako je “sve OK” i kako već smišlja način kako da uvjeri doktore da ga puste na sutrašnju utrku.

Kvalifikacijsku utrku za startne pozicije osvojio je Nico Rosberg u Mercedesu, iza njega je momčadski mu kolega Hamilton dok je na trećem mjestu Valtteri Bottas iz Williamsa. Četvrto i peto mjesto zauzeli su Vettel i Raikonnen iz Ferrarija.