PPD Zagreb konačno pobijedio: Pala moćna njemačka momčad

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb napokon su ostvarili prvu pobjedu u A skupini Lige prvaka. U susretu 10. kola PPD Zagreb je u Areni pobijedio Rhein-Neckar Lowen 30-26.

Nakon samo dva osvojena boda u prvih devet kola i čak sedam poraza, hrvatski prvak je upisao i prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone.

U sjajnom nastupu PPD Zagreb je uvjerljivo pobijedio njemački RN Lowen. Nijemci su u prvom susretu u Mannheimu slavili sa sedam razlike (31-24), no Zagreb je u Areni uzvratio.

Promjena za kormilom očito je urodila plodom jer je Zlatan Saračević vratio izgubljeno samopouzdanje i živost u momčad Zagreba. Napokon je proradila obrana te profunkcionirao napad. U prvih 10 minuta gledali smo izjednačenu igru, no PPD Zagreb se tada počeo lagano odvajati. U 13. minuti je imao plus tri (8-5), dvije minute kasnije bilo je pet golova viška (10-5). Uslijedila je manja kriza tijekom koje su se gosti spustili na dva pogotka minusa, ali je Zagreb do konca poluvremena vratio na plus četiri (17-13).

I u nastavku susreta hrvatski prvak je nastavio s odličnom igrom. U 35. minuti je bilo plus 6 (20-14), a zatim i velikih osam razlike (24-16). U samoj završnici utakmice gosti su iskoristili opuštanje Zagrebovih igrača ublaživši poraz.

PPD Zagreb su do pobjede predvodili Zlatko Horvat s osam golova, Damir Bičanić s pet i Mario Vuglač sa četiri gola, dok su Matevž Skok i Urh Kastelic ukupno imali devet obrana. U njemačkim redovima najefikasniji je bio Gudjon Valur Sigurdsson s devet golova, dok su Hendrik Pekeler i Andre Schmid sa po četiri gola.

“Probudio se inat u momčadi. Dečki su pokazali želju, a kvalitetu imaju. Na dobrom su putu i drago mi je zbog toga. Čestitam dečkima,” kazao je Saračević.

“Sada možemo mirnije raditi. Vidjeli su da vrijede, sada su to pokazali,” dodao je trener hrvatskog prvaka.

Ovom pobjedom Zagreb je prepustio začelje ljestvice Wisli Plock koja je ostala na dva boda, dok Zagreb ima pet bodova. U vodstvu je Vardar sa 16 bodova.

Iduću utakmicu PPD Zagreb će imati iduće godine, u veljači gostuje kod Wisle Plock.