PLAYOFF SVE DALJE: Medvjedi pokazali zube, ali SKA ih je vrlo brzo razbio!

Facebook/MedvescakOfficialPage/FOTO:Igor Šoban

Iako su bili blizu velikom iznenađenju, Medvjedi se ipak nisu uspjeli izboriti barem za remi.

Čini se kako ove sezone Medveščak ipak neće ići u doigravanje, u 51. utakmici KHL-a ove sezone Medvjedi su teško poraženi od SKA Peterburga rezultatom 5:3 (0:0, 2:0, 3:3). Prva trećina prošla je bez previše akcije, ali zato je u drugoj trećini SKA malo dignuo tempo, a Medvjedi se baš nisu snašli pa je Koskiranta dvama pogotcima povisio na 2:0.

No, Medvjedi su ipak pokazali zube, koje je SKA vrlo brzo razbio. Na početku posljednje trećine Medveščak uspijeva poravnati na 2:2, a zabili su Andreas Jamtin (42:23) i Gilbert Brule (44:05). Slavlje i nada kratko su trajali jer su Peterburžani povisili nekoliko minuta kasnije preko Mosesa, ali Medvjedi brzo uzvraćaju preko Mertla s igračem više na ledu.

Medvjedi nažalost nisu uspjeli održati izjednačen rezultat, a nije baš pomoglo niti isključenje Bolduca koje se pokazalo kobno za Zagrepčane jer je u akciji s igračem više Moses poentirao za 4:3 i dobio SKA-u novu prednost. Medvjedi su u zadnjoj minuti izvukli vratara i uveli još jednog napadača, a to je pak iskoristila domaća momčad i podigla na konačnih 5:3.

Novim porazom Medveščak je sve dalje od mjesta koje vodi u doigravanje, a sada im se osim Slovana, s kojim su do sada vodili bitku, u žestoku utrku uključila i momčad Dinama iz Minska. Medvjedi su trenutno na desetom mjestu Zapadne konferencije sa 68 bodova, a ispred njih je Minsk s istim brojem bodova, dok je Slovan na osmom mjestu sa 73 boda. Prvo mjesto drži CSKA Moskva.

Medveščak idući ogled igraju u srijedu protiv Spartaka u Moskvi.