NOVOZELANĐANIN OSVAJAČ prvog Memorijala Ivana Ivančića

Facebook

Rekordnim hicem pomeo konkurenciju, Hrvatskih predstavnika nažalost niti u top pet.

Bacač kugle Tom Walsh obranio je naslov pobjednika drugu sezonu za redom na satelitskom natjecanju Hanžeka, koje od ove godine nosi ime Memorijal Ivana Ivančića prema legendarnom atletskom treneru koji je trenirao Sandru Perković. Novozelanđanin je hicem od 21,62 metra osvojio prvo mjesto i srušio osobni rekord.

Srebrnu medalju odnio je O’Dayne Richard, Jamajčanin s broncom s prošlog svjetskog prvenstva u Pekingu, a kuglu je bacio 21,29. Brončanu medalju odnio je svjetski juniorski prvak Konrad Bukowiecki s hicem od 20,78. Mladi Poljak imat će po čemu pamtiti ovo natjecanje jer je dva puta obarao juniorski rekord. Četvrto mjesto pripalo je Asimiru Kolašincu, Srbin je bacio 20,73. Hrvati se nažalost nisu baš proslavili, najbolji je bio Nedžad Mulabegović osvojivši osmo mjesto s hicem od 19,80, Stipe Žunić bio je deveti s 19,49, dok je Marin Permeru završio deseti (19,35).