Mladost u velikoj formi: Nakon dugo godina srušili prvaka Nadu u Splitu

U napetom i neizvjesnom derbiju 4. kola Prvenstva Hrvatske, zagrebački ragbi klub Mladost prekinuo je dugogodišnji niz nepobjedivosti ragbi kluba Nade na njihovom terenu “Starom placu“ rezultatom 29:34.

Pobjedom Mladosti u Splitu nakon četvrtog kola Prvenstva Hrvatske Mladost, Nada i Sinj imaju podjednake šanse za osvojiti prva dva mjesta na tablici koja vode u finalnu utakmicu 21. travnja 2018.

Na samom početku utakmice, u 6. minuti susreta Nada je povela 5-0 polaganjem Ondinija. Mladost je ubrzo uzvratila, u 11. minuti preko Jurišića uz uspješno pretvaranje povela je 7-5. Domaći su opet preokrenuli u 18. minuti polaganjem Plazibata. U 22. minuti spojka Mladosti Bunić dobio je žuti karton te do 32. minute Mladost je morala igrati s igračem manje.

U 29. minuti raspoloženi Jurišić pretvorio je kaznu te izjednačio na 10-10. Sedam minuta kasnije polaganjem Perišića i pretvaranjem Jurišića Mladost je povela 17-10. Nakon par minuta Jurišić se ponovno iskazao te je nakon njegovog polaganja i pretvaranja zagrebačka momčad zaključila poluvrijeme s prednošću 24-10.

Na početku drugog poluvremena Jurišić u 42. minuti pretvaranjem iz kazne povisio je prednost na 27-10. Nada je nakon toga počela opasnije stiskati te je u 50. minuti Antić položio, a Rosso pretvorio za 27-17. Šest minuta kasnije Čorić i Rosso polaganjem i pretvaranjem vraćaju Splićane na samo -3. Da stvar bude gora, Mladost je ostala bez igrača Marijana Slavičeka 10 minuta zbog žutog kartona. Prednost igrača više Nada je iskoristila u 63.minuti polaganjem Čorića za 29-27.

Odličnu igru Mladost je naplatila u 74. minuti, Dominko je položio, a Jurišić pretvorio u konačnih 34-29.

Igrači Mladosti zasluženo su slavili povijesnu pobjedu protiv Nade na Starom placu, jer se time ponovno vraćaju u utrku za Prvaka Hrvatske. Sljedeća utakmica je u gostima protiv RK Ljubljane 14. listopada, a koja će poslužiti za daljnje uigravanje momčadi za nastavak prvenstva.

Split, 7.10.2017. RK Nada – HARK Mladost 29:34 (10:24 )

Igralište RK Nada

Gledatelja:500

Nada: Miljak, Čorić 10, Ondini 5, Perić, Jelavić-Mitrović, Čorić, Kodžić, Popović, Antić 5, Lerotić, Plazibat 5, Rudić, Burazin, Vlajčević, Rosso 4, Boko, Bibić, Perlain, Tomaš, Šarić, Vuletić, Žunić i Draganić.

Mladost: M. Slaviček, Stipić, Biškić, Sekulić, Grman, Galić, Dumančić, Buljac, Bunić, Jurišić 24, Galić , Ivanković, Šuta, Vlašić, Peršić 5, Filković, Crnobrnja, Buljanović, Šakić, Karapetrić, Vuković, K. Slaviček, Dominiko 5.

Sinj slavio u Zagrebu

Prije velike pobjede u Splitu, Mladost je u Zagrebu tjedan ranije dočekali momčad Sinja. U atraktivnoj i izjednačenoj utakmici gosti su na kraju slavili 20-12.

Mladost je povela polaganjem Galića već u prvim minutama susreta, a ubrzo nakon toga gosti su uzvratili pogotkom iz kazne ragbi 7 reprezentativca Nikole Pavlovića. Sredinom prvog dijela Sinj još jednim polaganjem i pretvaranjem Pavlovića okreće rezultat u svoju korist te ga u nastavku susreta podiže na 20-5. Dok su gosti iskoristili sve svoje prilikee, Mladostaši, unatoč brojnim pokušajima, nikako nisu mogli povezati svoje redove i poentirati pa su tako tek na samom kraju susreta umanjili poraz.

“Bila je to odlična predstava obje momčadi i na kraju zaslužena pobjeda Sinja, uz posebne pohvale danas najboljem pojedincu Pavloviću, za kojeg ovog puta nismo imali nikakvog rješenja”, pohvalili su Mladostaši svog protivnika.