Mladost doživjela potop u Ljubljani!

Ragbijaši zagrebačke Mladosti nisu se dobro proveli na gostovanju kod Ljubljane.

Iako su Mladostaši znali da rezultati Ljubljančana postignuti na njihova prva dva gostovanja ne odražavaju stvarnu sliku i moć slovenskog prvaka, nakon pobjede protiv Nade u Splitu igrači nisu naučili lekciju od svojih gradskih rivala te su prilično opušteno shvatila susret u Ljubljani.

Bez Jurišića, Biškića, Dumančića, Grmana, M. Slavičeka i Šute koji nije ulazio u igru, doživjeli su pravi rezultatski debakl. Na poluvremenu je razlika već bila ogromna (45-8), a u drugom poluvremenu naša momčad nije ostvarila niti jedan jedini poen. Završilo je pobjedom Ljubljane 69-8.

Sljedeća tri vikenda nastupa prvenstvena pauza zbog nastupa reprezentacije protiv Izraela 28.10 te Malte 4.11. u okviru Prvenstva Europe. Dodajmo i da je u drugoj utakmici 5. kola Nada slavila kod Sinja 25-19 (6-0).

RK Ljubljana – HARK Mladost 69-8 (45-8)

Igralište: Oval Stanežići Gledatelja : 200

Ljubljana: Lah, Javornik, Pilko 5, Gobec, Dobnikar, Železnik 10, Šercer, Oruč 15, Radelj, Sajevič, Jaklič,
Kavčić 10, Penko 14, Kadunc 5, G. Okič, I. Okič, Sambol, Miljuš 5, Kapun, Troppan, Puš, Volavšek, Jamnik.

Mladost: Šakić 5, Brečić, Filković, Sekulić, Stipić, Galić, Dumančić, Buljac, Bunić, Peršić 3, Vuković, K.
Slaviček, Ivanković, Dominko, Vlašić, Klenović, Crnobrnja, Karapetrić, Oxenham, Šuta.