MEDVJEDIMA OSTAJE JOŠ SAMO MATEMATIKA: Unatoč visokoj pobjedi šanse za playoff su male

Medvjedima je ova pobjeda jedino osigurala matematičke izglede za prolaz u doigravanje, ali oni su i dalje jako slabi.

Medvjedi su odradili jednu od najboljih utakmica ove sezone. U uvjerljivom izdanju protiv Amura iz Habarkovska slavili su sa visokih 6:3. Zagrebačka momčad krenula je silovito i već nakon 24 sekunde postigla je prvi pogodak. Strijelacje bio Patrick Bjorkstrand. Amur je smanjio nakon devet minuta preko Mihaila Železnjova, ali za prednost od gola razlike u prvoj trećini pobrinuo se Mike Glumac zabivši u 12. minuti.

Druga trećina donijela je izjednačenje već nakon manje od pet minuta igre, zabio je Jevgenij Gračkov, ali Medvjedi se dižu iz kratkog zimskog sna i već nakon par minuta preko Giliatija dolaze do prednosti od 3:2, a potom kreće salva i Smolenak u 33. minuti diže na prednost od dva razlike.

Sredinom posljednje trećine Mike Glumac postiže svoj drugi pogodak i podiže Medveščak na visokih 5:2. Domaćin je uspio smanjiti na 5:3 u finišu utakmice, preko Ušenjina, ali Hedberg eskpresno vraća Medvjede na tri razlike i postavlja konačnih 6:3.

I sada prelazimo na loše vijesti. Medvjedima je ova pobjeda jedino osigurala matematičke izglede za prolaz u doigravanje, ali oni su i dalje jako slabi. I dalje zaostaju za Slovanom iz Bratislave koji drži to toliko željeno osmo mjesto. Medvjedi su trenutno na desetom mjestu Zapadne konferencije sa 77 bodova, a ispred njih se još i Dinamo Minsk koji ima 78 bodova, dok je Slovan na osmom sa 85 bodova. To bi značilo kako bi Slovan trebao izgubiti sve utakmice do kraja, što znači četiri, a Medvjedi sve tri, koliko im je ostalo, pobijediti. Naravno, isto vrijedi i za Minsk koji je izravni konkurent, a njima je pak ostalo još pet utakmica.

Medvjedi sljedeću utakmicu igraju za dva dana u Vladivostoku protiv Admirala.

1 CSKA Moskva 56 7 2 3 2 1 11 157-78 124
2 Jokerit Helsinki 55 29 1 4 3 1 17 151-127 101
3 Lokomotiv Jaroslavlje 57 34 2 4 2 0 15 143-89 116
4 HK Soči 56 27 0 3 5 5 16 156-140 97
5 SKA Sankt Peterburg 56 26 5 1 1 5 18 164-137 96
6 Dinamo Moskva 56 24 3 5 6 2 16 157-121 96
7 Torpedo Nižnji Novgorod 56 22 4 6 6 3 15 151-124 95
8 HC Slovan Bratislava 56 21 2 7 1 3 22 145-134 85