HARK Mladost slavila u gradskom derbiju protiv RK Zagreb

U 6. kolu prvenstva Hrvatske u ragbiju odigran je zagrebački derbi između RK Zagreb i HARK Mladost.

Favorizirana momčad HARK Mladosti dugo je lomila otpor danas izuzetno čvrstog i motiviranog sastava Zagreba. Igrači Mladosti morali su uložiti maksimum truda da svladaju mlade lavove s Rudeša.

Nakon silnih napada tek krajem prvog poluvremna preko Dominka uspjevaju probiti vrlo dobru obranu Zagreba.

Na poluvremenu tek 0:5 za momčad akademaca. I u nastavku sve do šezdesete minute vodi se žestoka borba gradskih rivala. Tada popušta obrana lavova te igrači Mladosti koriste svoje iskustvo i fizičku moć da konačno dokrajče čvrstog protivnika.

U petnaest minuta, za krtice zgoditke postižu redom Perišić, Dumančić i Jurišić za sigurnih 0:22. Reprezentativac Fran Hasija postiže zasluženi počasni zgoditak za Zagreb kojeg uspješno pretvara Roguljić za konačnih 7:22.

Pored uvijek uzbudljivog okršaja gradskih rivala vrijedno je zabilježiti humanitarnu akciju i podršku kampanji udruge Europa Donna Hrvatska pod nazivom “Rak dojke ne bira spol” kojoj su se pridružili igrači obje momčadi noseći simbolične ružičaste čarape tijekom utakmice.

Zagreb: Birkić, Hasija 5, Juss, Fatović, Galić, Rešković, Livaić, Krmek, Kadić, Belobrajdić, Josipović, Vlahović, Jurić, Gudelj, Roguljić 2, Malec, Hernandez, Aleksić, Jurišić.

Mladost: M.Slaviček, Brečić, Biškić,Sekulić, Buljanović, Galić, Dumančić 5, Buljac, K. Slaviček, Jurišić 7, Dominko 5, Ivanković, Lašić, Sekovanec, Perišić 5, Stipić,Crnobrnja, Blaić, Bunić, Šuta.