GRAND PRIX CROATIA: Prvo mjesto pripalo Irancu, veliko iznenađenje priredili Bjelorusi (FOTO)

U Samoboru se 16. siječnja održao prvi dio jubilarnog 25. po redu tradicionalnog karate turnira Grand prix Croatia.Prvog dana natjecanja nastupilo je rekordnih 896 sportašica i sportaša iz 206 klubova i nacionalnih selekcija iz 23 države.

Seniorima je natjecanje poslužilo kao dobar uvod u glavnu natjecateljsku sezonu te podizanje forme pred prvenstvo Europe koje se održava početkom svibnja u Francuskoj.

Pobjednik turnira bio je Iranac, Sajad Ganjzadeh, ugodno iznenađenje turnira su napravila dva Bjelorusa, Andrey Grinevich koji je osvojio drugo mjesto te Anton Isakau koji je osvojio treće mjesto. Četvrto mjesto pripalo je odličnom srčanom Slovencu Sebastjanu Budinhi.

Sutra, kada u Samoboru nastupaju 920 sportaša i sportašica, je rezerviran za nastup “kataša” u konkurenciji kadeta, juniora, mlađih seniora i seniora, sportaša s sposebnim potrebama te u katama i borbama za mlađe uzrasne kategorije.