Dubrava uvjerljiva protiv Poreča, slavile i Sesvete, Metalac teško stradao u Gorici

Dvije od tri zagrebačke momčadi upisale su pobjedu u 5. kolu Premijer lige za rukometaše.

RK Dubrava – RK Poreč 29-23 (17-11)

Rukometaši Dubrave vratili su se pobjedama u domaćoj ligi, dok je Poreč upisao tek drugi ovosezonski poraz. Nakon možda nenadanog poraza od Varaždina u prošlom kolu, Veprovi su se posložili i u sam susret šestog kola dobro krenuli te ostavili bodove kod kuće.

Iako je na početku bilo 2-0 za Poreč, domaći momci su brzo okrenuli i golom Ivana Vide preuzeli prednost (3-2). Vida je nastavio sa sigurnošću pospremati loptu u mrežu, a nadovezao se i Karlo Godec za 6-3 u desetoj minuti. No, Poreč nije odustajao i pritisnuo je domaćina da bi u 15. minuti preko Matije Rađakovića izjednačio na 7-7. Tada se učvrstila Dubravina obrana, ali i zaredale su se greške kod gostiju koje su Veprovi kaznili lakim golovima. Serijom 4-0 Dubrava je osigurala +6 na poluvremenu.

Prvih deset minuta nastavka Poreč je pokušavao uhvatiti ritam, ali prednost Dubrave je samo rasla. Nikola Grahovac zabio je za +8, a bilo je i +9 (24-15). S gotovo sigurnom pobjedom u rukama Dubrava je počela igrati opuštenije što je omogućilo Poreču da do isteka 60. minute smanji svoj zaostatak.

Vida i Marin Buneta zabili su svaki po 5 pogodaka, dok je Domagoj Grahovac imao 12 obrana. Kod Poreča najefikasniji je bio Perić sa 7 golova, 6 je dodao Tim Thoss, a Moreno Car zaustavio je 11 suparničkih napada.

MRK Zamet – MRK Sesvete 23-27 (13-12)

Rukometaši Sesveta nastavili su pobjednički niz u svojoj prvoj sezoni Premijer lige pa su nakon Gorice skinuli skalp i Zametu. Riječani su nametnuli svoj tempo igre od prvog sučeva zvižduka, ali Sesvete su to dobro pratile. Tek nakon deset minuta se Zamet odvaja na +3, no motivirani gosti preko Marka Mihaljevića izjednačavaju na 7-7 i uz još jedan njegov dolaze do prvog vodstva u susretu.

Vodstvo su imali do 21. minute kada Zamet prednost vraća na svoju stranu te s pogotkom više i odlaze na odmor. U nastavku su gledatelji mogli vidjeti čvrste obrane i veliku borbu. Lovro Šprem omogućava Sesvetama da ponovno povedu i to s 20-18, a u posljednjim minutama susreta zabija i za sigurnih 26-22. Kod Sesveta se istaknuo Mihaljević s 6 golova, a Igor Totić je obranio devet lopta na golu. Matija Golik je za Zamet upisao 9 golova.

HRK Gorica – MRK Metalac 37-27 (19-12)

Rukometaši Gorice stigli su do uvjerljivog slavlja u petom kolu. Goričani su uvjerljivo krenuli u susret i već u desetoj minuti imali +4 (8-4). Kako je vrijeme prolazilo do većih promjena nije dolazilo. Gorica je uspješno održavala vodstvo pa je tako u 20. minuti na semaforu stajalo 12-7. Do kraja prvog poluvremena zaostatak Metalca se povećao na minus sedam.

U drugom poluvremenu u nekoliko navrata je Metalac uspijevao smanjiti minus (25-20,29:24), ali ništa što je moglo pokolebati domaćine. U 57. minuti Davor Čavar postavlja prvih +10 (35-25), a ista razlika zadržala se i po isteku 60. minute (37-27). Ivan Laljek sa sjajnih 12 golova predvodio je Goricu, dok je Tomislav Sladoljev sakupio 15 obrana. Nikola Raič s 9 i Petar Puljić s 8 golova istaknuli su se kod poraženog Metalca.