OSMA MEDALJA HRVATSKE: Gimnastičar Tin srbić osvojio srebro! Bio je odličan u vježbama preče!

Naš hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je sjajnim nastupom osmu medalju za Hrvatsku u finalu preče, a Japanac Daiki Hashimoto bio je uvjerljivo najbolji u kvalifikacijama pa je osvojio prvo mjesto. Mladi 19-godišnji Japanac bio je najbolji i u višeboju, pa mu je to drugo je to zlato u Tokiju.

Ivan Huklek je izgubio priliku za polufinale u hrvanju grčko-rimskim stilom do 87 kilograma, ali će se u srijedu natjecati za broncu.

Za nastup u finalu bacanja kugle, borit će se Filip Mihaljević, a Hrvatska se opet uvjerila da ima jako puno briljantnih ljudi u sportu, te  vrhunskih nada.

Ovo je osma medalja Hrvatske na Olimpijadi u Tokiju, pri čemu treće srebro nakon tri zlata i dvije bronce.

Tin Srbić je sa startom 6.2 i na kraju ocjenom 14.633 ušao u finale kao trećeplasirani. Nevjerojatni gimnastičar je za finale pripremao svoju najjaču vježbu sa startom 6.5, i tada je izjavio da ide do samoga kraja.

Fantastičnim nastupom stigao je do srebra, pa mu se rizik isplatio jer se kući vraća teži za jednu medalju, a mala Hrvatska broji osmu ovogodišnju medalju u Tokiju, zahvaljujući vrhunskim sportašima!