Odlične vijesti iz New Yorka! Ćorić nakon ludog preokreta izbacio šestog nositelja!

Photo by Adam Pretty/Getty Images

Nakon četiri sata i 38 minuta prave drame, hrvatski tensač Borna Ćorić izborio osminu finala US Opena! Nakon velike borbe i prjetko viđenog preokreta u pet setova izbacio je četvrtog nositelja turnira Grka Stefanosa Tsitsipasa. Fanstastičan meč otišao u dramu pet seta, Ćorić je bio na rubu poraza i prkatički jednom nogom na izlaznim vratima turnira.

Ćorić je u četvrtom setu izvukao praktički nemoguću situaciju kad je gubio 2-1 i 5:1 te je spasio čak šest meč lopti za Grka i nakon toga nanizao šest gemova zaredom osvojivši peti set sa 7:5. Ušlo se u peti set a tamo se također vodila velika borba na terenu.

I tamo je Ćorić imao problema na servisu pa je Grk napravio break za 3:2, ali Borna odmah vraća. Mora Hrvat spašavati i 15:40 u devetom gemu te ukupno još četiri break prilike šanse do kraja seta, ali je sve uspio, a u trinaestoj igri sa 7:4 dolazi do fantastične pobjede i plasmana u osminu finala US Opena.

Ćorića u osmini finala čeka domaći predstavnik Jordan Thompson koji je u uvjerljivo s 3-0 svladao Mikhaila Kukuškina.