Odigrani polufinalni mečevi teniskog turnira Zagreb Ladies Open: U finalu igraju Niemeier i Jani

U uzbudljivom i jako teškom meču između mlade nade hrvatskog tenisa, Petre Marčinko, i njemačke tenisačice Jule Niemeier, konačnu pobjedu odnijela je Njemica (7:6, 6:1) te se plasirala u finale Zagreb Ladies Opena, natjecanja iz kalendara ITF-a s nagradnim fondom od 60.000 američkih dolara.

Iako Marčinko nije uspjela pobijediti 108. igračicu svijeta, mnogobrojna publika uživala je u ozbiljnom teniskom dvoboju punom prevrata. U prvom setu Njemica je povela 3:0, da bi Marčinko izjednačila i potom preuzela vodstvo. Na koncu, u pripetavanju je prvi set odnijela Njemica.

U drugom setu Marčinko je pokazala veliku spremnost i snagu terenu, ali iskusna Njemica je uspjela odoliti svakom Petrinom izazovu i na koncu pobijediti u dva seta.

Druga finalistica je 139. tenisačica svijeta, Reka Luca Jani. Mađarica je u polufinale došla pobjedom protiv naše Antonie Ružić, a u polufinalu je dočekala Dea Herdželaš, bosanskohercegovačka tenisačica. U prvom setu Herdželaš nije odnijela ni jedan gem, a u drugom je predala meč kod rezultata 3:0 (6:0, 3:0 – retired).

Po igrama koje smo vidjeli u ranijim fazama ovog turnira, finalni ogled Mađarice Jani i Njemice Niemeier bit će pravi teniski spektakl! Finalni meč bi trebao početi u 14 sati na središnjem terenu Tenis centra Maksimir, a ulaz je besplatan.

U finalu parova igrat će Čehinja Anastasia Detiuc i Ukrajinka Katarina Zavatska protiv Makedonske Line Gjorcheske i Ruskinje Irine Khromacheve. Finale je na rasporedu u 12 sati, a sve četiri tenisačice do sada su ostvarile značajne rezultate u parovima što je garancija sjajnog tenisa za gledatelje.