Novi poraz u Beogradu: Cibona ispustila veliku prednost

U 14. kolu ABA lige Cibona je u Beogradu izgubila od FMP-a rezultatom 88-79.

Cibona je prvo poluvrijeme bila uvjerljiva, probudio se i Matic Rebec baš protiv svog bivšeg kluba i na odmor se otišlo sa 9 poena prednosti (35-44). Dobro su Cibosi otvorili i drugo poluvrijeme i u 23. minuti je na semaforu pisalo 37-52.

Nakon toga se dogodio totalni kolaps, Jeremić je započeo preokret s tricom da bi nakon toga Reath vezao 12 poena i u 27. minuti donio prednost srpskoj ekipi (56-55). Tračak nade polovicom zadnje četvrtine donio je Roko Badžim sa dvije vezane trice, no domaćin je ponovno uspostavio kontrolu ritma i sačuvao rezultat.

Kod Vukova najefikasniji je bio Matic Rebec sa 19 poena, a 15 je dodao Roko Badžim.

“Večeras smo imali 2 lica. Prvo poluvrijeme je bilo jako dobro, imali smo kontrolu ritma i kažnjavali smo ekipu FMP-a kako smo se i dogovorili. Oko 23. minute smo se izgasili, nismo odgovorili na agresiju domaćina i oni su ušli u seriju laganih poena, a mi smo loše napadali. Tu su se vratili u utakmicu. Na kraju smo jednostavno pali i s energijom jer nam je rotacija sužena zbog nekih ozljeda i bolesti igrača, ali ne tražim tu nikakav alibi. Na +15 smo trebali pametnije odigrati, promijeniti ritam i zaključati utakmicu. Dozvolili smo im otvoren teren i oni su to iskažnjavali. Čestitam domaćinu na pobjedi”, rekao je nakon utakmice trener Cibosa Ivan Velić.

Košarkaši Cibone sada se vraćaju u Zagreb gdje već u ponedjeljak, 06.01. u 18 sati u Draženovom domu igraju utakmicu HT Premijer lige s Dubravom.