Zagreb nastavlja crnu seriju, INTER PAO ZA MJESTO

facebook

Stanje na ljestvici nakon 17. kola je i dalje pogodno za Rijeku koja drži prvo mjesto, dok su se i Dinamo i Hajduk primakli i sada su se svi nagurali u tri boda.

Lokomotiva nije imala problema s neuvjerljivim Zagrebom i s podjedom od 2:0 u 17. kolu zadržala petu poziciju u prvenstvu. Pjesnike je s dvama pogotcima srušio Eros Grezda. Nedvojbeno su Lokosi bili bolji, dominirali su terenom i konstantno prijetili pa su već u 16. minuti poveli preko Grezde. Capan je fino prošao iza leđa obrane Zagreba i uposlio Grezdu, a njegov šut bio je neobranjiv.

Potom je uslijedilo nešto neočekivano. Medić i Madunović odlučili su se na drastičan potez i u 28. minuti obavili dvije izmjene. Ušli su Mudražije i Ljubičić, a izašli Šehić i Šulc, no to im nije previše promijenilo igru.

Drugo poluvrijeme Lokomotiva je još više dominirala i okrunila to pogotkom u 58. minuti. Andrijašević je proigrao Fiolića na boku koji je slomio Livakovića i dao loptu Grezdi koji je iz blizine imao lak posao. Lokosi su mogli zabiti još nekoliko pogodaka, ali nepreciznost je činila svoje. Spomenuti valja kako je Prenga u završinici utakmice isforsirao žuti kako bi se namjerno očistio od kartona, pa tako neće igrati s Dinamom.

U posljednjoj utakmici 17. kola HNL-a susreli su se Istra i Split. Odigrali su bez pobjednika, a ovime je Istra prestigla Inter i sada je na šestom mjestu, dok je Split na četvrtom. Split je bolje otvorio utakmicu i već nakon dvije minute poveo Oremuš je našao Bagarića koji bježi Gojakoviću i matira Ivušića. Puljani su se ubrzo pribrali i u 24, minuti došli do izjednačenja. Vuković iz kornera šalje za Hadžića, a ovaj prosljeđuje Nikoliću koji nema problema s realizacijom. Utakmica je završila ovim rezultatom, a do kraja utakmice redali su se uglavnom promašaji.

Prisjetimo se, Dinamo je u petak slavio u Koprivnici s 2:1, Osijek i Rijeka su u subotu remizirali na Gradskom vrtu, dok je Hajduk pomeo Inter s 4:0. Stanje na ljestvici nakon 17. kola je i dalje pogodno za Rijeku koja drži prvo mjesto, dok su se i Dinamo i Hajduk primakli i sada su se svi nagurali u tri boda.