(VIDEO) Rudešani zaustavili Osijek i pobjegli sa začelja ljestvice

screenshot: youtube

U posljednjem susretu 10. kola Prve HNL Rudeš i Osijek su na stadionu NK Zagreba odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Marija Budimira na asistenciju Tomislava Turčina, a izjednačio je u 72. minuti Alen Grgić nakon ubačaja Petra Bočkaja.

Osijek je u samoj završnici mogao i do pobjede, no Bočkaj je u trećoj minuti sudačke nadoknade uzdrmao vratnicu.

Novi prvoligaš je tako drugi put ove sezone “otkinuo” Osijeku dva boda.

“Bijelo-plavi” su sredinom srpnja ugostili Rudeš na startu sezone, a rezultat je bio identičan. Rudeš je tada u vodstvo doveo Kamenar u 66. minuti, dok je svega tri minute kasnije Ejupi zabio za izjednačenje nakon što je Bočkaj prethodno uzdrmao gredu iz slobodnog udarca.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, Rijeka je druga sa 22 boda, dok Hajduk i Osijek imaju po 17 bodova. Rudeš je osvojivši bod prepustio začelje ljestvice Istri 1961.