(VIDEO) Golijada u Vinkovcima: Dinamo griješio, ali slavio s 5-2, sjajni Olmo zabio dva gola

Dinamo je s uvjerljivih 5:2 slavio u Vinkovcima u 11. kolu HNL.

Nakon ne baš uvjerljive predstave u prošlom kolu na gostovanju kod Istre, gdje su odigrali bez golova, Dinamo je Cibaliji utrpao čak 5 golova. Doduše, primio je dva, i u pojedinim trenutcima se činilo da bi Vinkovčani mogli iznenaditi vodeću momčad prvenstva. Odličan je bio mladi Španjolac Olmo koji je zabio prvi i posljednji gol na utakmici.

Modri su nakon 25 minuta vodili 2-0, ali igrač domaćih zanimljivog imena Marko Karamarko u dva je navrata smanjivao prednost (1-2, 2-3), i to nakon loših reakcija Dinamove obrane. Pokušali su Vinkovčani stisnuti Dinamo zadnjih 10 minuta pri rezultatu 2-3, ne bi li došli do boda, no iz kontre ih je prvo kaznio Hodžić u 82. minuti, a zatim i Olmo u 88.

Ovom pobjedom Dinamo je povećao prednost nad Rijekom na ljestvici, vodi sa 29 bodova, Rijeka ima 7 bodova manje, ali i utakmicu manje.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tijek utakmice:

CIBALIA – DINAMO 2:5

88′ – GOOOOL 2:5 – Sjajni mladi Španjolac Olmo prošao je s lijeve strane i pogodio u gornji kut za velikih 3 gola prednosti. Njegov drugi pogodak na utakmici.

82′ – GOOOOOL 2:4 – Dinamovi igrači nisu dopustili iznenađenje. Vinkovčani su imali korner i bacili sve karte u napad, no to im se osvetilo. Uslijedila je kontra Modrih, koju je završio Hodžić.

63′ – GOOOOL 2:3 – Kakva utakmica! Sada je loše reagirala obrana Dinama, a poklon iskoristio Karamarko, zabivši svoj drugi gol pored nemoćnog Livakovića. Cibalija se vratila u igru.

51′ – GOOOOL 1:3 – Nije trebalo Dinamu dugo da ponovno vrati na 2 razlike, Ikić je srušio Henriqueza u kaznenom prostoru, a sudac svirao najstrožu kaznu. Soudani je mirno zabio s bijele točke.

47′ – GOOOOL 1:2 –  Domaći su smanjili na 2-1, Livakoviću je ispala lopta, a igrač domaćih Marko Karamarko je zabio svoj prvi gol u prvenstvu.

Završeno je prvo poluvrijeme.

37′ – Najbolju šansu Cibalije stvorio je njihov najbolji strijelac Pervan, koji je petom pokušao svladati Livakovića, ali nije dobro zahvatio loptu.

23′ – GOOOOL 0-2 Nismo dugo čekali na novi pogodak Modrih. Pogriješili su domaći igrači, točnije Pervan i vratar Brkić su se sudarili, a natrčali Soudani uspio je ugurati loptu u mrežu.

18′ – GOOOOL – 0-1 Dinamo vodi golom Olma. Mladi Španjolac odlično se snašao na ubačaj More, te pogodio s lijeve strane u bliži kut. Moguće da je Olmo bio u zaleđu.

12′ – Dinamo sve više pritišće. Prvo je Soudani dobro pucao, ali je bio u zaleđu. Nakon toga Olmo je dobro nabacio, ali je Soudanijeva lopta otišla malo pored lijeve vratnice.

6′  – Zasad nema prilika, Dinamo očekivano ima posjed, dok Cibalija čeka priliku iz kontri.

1′ – Počela je utakmica.

SASTAVI:

Cibalia (3-4-2-1): Brkić – Ikić, Zgrablić, Peričić – Karamarko, Plum, Vojković, Rubić – Pervan, Galić – Štrkalj.

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Benković, Lešković, Lecjaks – Doumbia, Moro – Soudani, Gojak, Olmo – Henriquez.