VELIKA POBJEDA DINAMA i gol s centra koji morate vidjeti (VIDEO)

Fenomenalana večer. Nevjerojatna pobjeda Dinama i puno odličnih pogodaka.

Leverkusen – BATE 4:1

Apotekari su rutinski odradili utakmicu. Utakmicu su otvorili sjajno i već u 4′ precizan je bio Mehmedi. BATE je odgovorio nakon nekoliko minuta preko Milunovića. Do poluvremena je bilo mirno, a onda je Schmidt očito odradio dobar govor u svlačionici jer je već nakon dvije minute u drugom poluvremenu Leverkusen poveo. Strijelac je bio Calhanoglu, nakon njega u 59′ Chicharito je sjajno zabio nakon asistencije Kampla, a pobjedu je zacementirao igrač utakmice Calhanaglu iz jedanaesterca u 76′.

Roma – Barcelona 1:1

S razlogom je Enrique govorio kako je teško igrati na Olimpicu. Barcelona je ostvarila preko Suareza vodstvo u 21′, ali ono što je uslijedilo je šokiralo je Barcelonu. Svega deset minuta kasnije Florenzi je počeo trku po desnoj strani terena i onda gotovo s centra vidio Ter Stegena kako stoji daleko ispred svojih vrata, potegnuo je, lobao Nijemca i poslao loptu u dalji kut. Gol jednostavno morate vidjeti. Barcelona je dominirala do kraja utakmice, ali nije uspjela probiti obranu Vučice.

Dinamo – Arsenal 2:1

Šesnaest godina Plavi su čekali na novu pobjedu u Ligi prvaka. Jučer su je napokon i dočekali. Wenger je debelo podcijenio protivnika i izašao gotovo s pričuvnom ekipom. Dinamo je iskoristio letargičnu igru Topnika i u 24′ zabio za 1:0. Odigrali su Modri dobru kombinaciju kroz sredinu terena, lopta je na kraju završila kod Pivarića i uz malo sreće u mreži Ospine. Do kraja poluvremena ostali su bez Girouda koji je zasluženo zaradio drugi žuti. Mislilo se sad će Wenger na poluvremenu očitati lekciju momčadi, ali izašli su još gori. Novi šok uslijedio im je u 58′, kada je Machado dobro izveo udarac iz kura i pronašao Juniora, koji se vinuo iznad očajnog Gibbsa. Stvar je malo ublažio, ako je to uopće bilo moguće, Walcott u 79′.

Olympiacos – Bayern 0:3

Stadion Karaiskakis do sinoć je bio neosvojiva tvrđava, a onda su došli Bavarci. Grci su se uspjeli braniti cijelo prvo poluvrijeme, ali pogodak je visio u zraku. Stvar je bila gotova u drugom poluvremenu. U 52′ Muller je fantastičnim lobom s desnog boka matirao Roberta. Goetze se pobrinuo za povećanje vodstva u 89′, a iz jedanaesterca u 92′ Muller je potopio Olympiacos.

Dinamo Kijev – Porto 2:2

Teška utakmica za obje momčadi i završila je pošteno podjelom bodova. Igra je bila podjednako dobra s obje strane. Kijevljani su poveli preko Guseva u 20′, a samo tri minute kasnije izjednačio je Aboubakar. Na novi pogodak čekalo se do samog kraja utakmice kada je u 81′ nova zvijezda Porta, Aboubakar, ponovo zabio. Ukrajinci su grizli i izjednačili u 89′, strijelac je bio Buyalskiy.

Chelsea – Maccabi 4:0

Mourinho je barem malo ublažio loš start u Premiershipu. Izrealci nisu imali šanse, već u 6′ Hazard je imao priliku iz jedanaesterca, ali nije ju iskoristio. Brazilac Willian popravio je dojam niti deset minuta kasnije pogotkom iz slobodnog udarca. Willian je poslao neugodan centaršut na rub peterca koji je odskočio ravno u desni kut i ostavio Rajkovića na krivoj nozi. Ostatak utakmice Chelsea je odradio bez problema. Strijelci su još bili Oscar, Costa i Fabregas.

Valencia – Zenit 2:3

Pravi triler na Mestalli, da nije igrao Dinamo ovo bi bila utakmica večeri. Hulk je počeo s golijadom već u 9′ sjajnom dijagonalnom loptom u donji desni. Lijep pogodak, ali ne kao sljedeći. Povratnu loptu Dzyube, Hulk je svom snagom raspalio pod prečku s kojih 25 metara, vratar Valencie bio je nemoćan. Drugo poluvrijeme Šišmiši su krenuli bolje. Na 1:2 smanjio je Cancelo odmah na početku poluvremena, da bi do izjednačenja došli u 73′ preko Gomesa. Valenciji baš nije bilo suđeno zaraditi koji bod jer im je nakon tri minute presudio Witsel.

Gent – Lyon 1:1

Od Lyona se očekivalo više, ali Gent je svakako iznenadio francuskog doprvaka. Igrom dosta izjednačena utakmica, no važe malo na stranu Lyona jer je Gent od 41′ igrao s igračem manje. Lyon je uspio zabiti tek u 58′ strijelac je bio Jallet, ali Gent je deset minuta kasnije uzvratio preko Miličevića. Do kraja utakmice vrijedi spomenuti i drugo isključenje kod Genta u 87′.