TRAGIČNA ZAVRŠNICA U KRANJČI: Zagreb zbog gluposti izgubio bodove

facebook

Zagrebaši su ovim osvojenim bodom tek sada zakoračili u svijet dvoznamenkastih cifri, naime, Zagrebu je ovo tek deseti osvojeni bod u prvenstvu.

Još jedno loše kolo za momčad NK Zagreba. Pjesnici su još jednom propustili uzeti gotovo sigurna tri boda. U 24. kolu HNL-a Pjesnici su ugostili Istru na svom stadionu u Kranjčevićevoj i odigrali nerješeno, 1:1. Zagrebaši su ovim osvojenim bodom tek sada zakoračili u svijet dvoznamenkastih cifri, naime, Zagrebu je ovo tek deseti osvojeni bod u prvenstvu.

Na vodstvo se nije trebalo dugo čekati, Zagreb je u 10. minuti preko Tešije poveo, a do poluvremena se ništa posebno nije dogodilo. Istra je krenula bolje u nastavku što je rezultiralo izjednačenjem u 63. minuti utakmice, a zabio je Ignacio Varela, novo pojačanje Istre pristiglo iz 4. talijanske lige, a ovo mu je bio debi.

Kad smo kod pojačanja ono, možda i najzvučnije ove zime stiglo je baš u Zagreb. Riječ je o Rodneyu Strasseru, Sieraleonac je u karijeri promijenio mnogo klubova uključujući i AC Milan. Očekivalo se od njega puno, a baš na utakmici s Istrom, veznjak je dobio priliku dokazati se u pravom svjetlu. U 81. minuti Šulc pada u šesnaestercu, to jest na rubu šesnaesterca, a Bruno Marić šalje loptu na bijelu točku. Loptu u ruke uzima Bevab, ali direktiva s klupe bile je da puca Strasser.

Pogađate što se dogodilo, Strasser je zapucao penal i bacio Zagrebova tri boda u vjetar. Napomenimo samo kako je utakmica igrana na njivi, a ne na travnjaku, pa je sama igra baš i nije bila atraktivna.

U drugome susretu odigranom u petak 26. veljače, Inter je srušio Slaven Belupo s 2:1. Za Zaprešićane su zabili Puljić i Blažević, dok je za goste zabio Ejupi.