Tomasov i Vlašić RASTAVILI protivnike asistencijama, Dinamo NEUVJERLJIV protiv Intera

Facebook

Dinamo kiksao u Zaprešiću, Hajduk glatko protiv Istre, a Zagreb upisao novi poraz.

Lokomotiva – Slaven Belupo (1:1)

U prvome poluvremenu nismo vidjeli baš nešto igre, tek u završnici je zaprijetila Lokomotiva. Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Lokomotiva, u 54′ Andrijašević je dao loptu Gržanu, ali ovaj nije bio precizan. Niti pet minuta kasnije Andrijašević i Pamić, Pamić je sjajno uposlio s lijeve strane Andrijaševića, ali pogotka još nema. Akcija za pogodak uslijedila je u 64′. Pamić je izveo udarac iz kuta, a Andrijašević glavom matirao Rozmana.

Slaven je u 76′ ostao bez Mikulića koji je zasluženo zaradio drugi žuti karton. Još veća nesreća za Belupo bio je nedosuđeni jedanaesterac u 80′. Delić je pao nakon kontakta s Perićem i Bručićem, a sudac Zebec pustio je igru. Lokomotiva je prijetila i dalje preko Grozda, ali bezuspješno. Nepreciznost Lokosa Belupo je naplatio u 86′. Mrčela je startao na Deliću u svom 16-ercu, a Zebec je ovoga puta pokazao na bijelu točku. Penal je izvodio i zabio Ejupi.

Osijek – Split (0:1)

Domaćin je dobro otvorio već u 9′ preko Peroševića, no ovaj nije bio precizan. Na novu prigodu na utakmici vidjeli smo krajem poluvremena kada je Vidović promašio izglednu priliku za Split. U nastavku Osijek je ponovo zaprijetio u 56′, ponovno je Perošević imao šansu i to jedan na jedan, ali obranio mu je vratar Splita. Gosti su pobjedonosni pogodak postigli u 78′. Rugašević je centrirao s lijeve strane, Vidović spustio za Bagarića, a ovaj matirao Mikulića.

Inter – Dinamo (2:2)

Domaćini su krenuli silovito, u 7′ Mlinar je odigrao za Čabraju koji bježi obrani Dinama i sa kojih 20 metara puca i gađa za 1:0. Dinamo je zaprijetio opasnije tek desetak minuta kasnije, Fernandes je pokušao izvana, ali Posavec je obranio. Zaprešićani nisu zatvorili utakmicu već su nastavili s napadima, nakon prilika u 28′ i 31′ uslijedio je novi pogodak. Lijevi bok Modrih popustio je u potpunosti, Čeliković je centrirao, obrana se nije snašla, ali zato je sjajni Nestorovski koji zabija za 2:0. Ipak, Plavi su smanjili do kraja poluvremena iz jedanaesterca, zabio je Fernandes.

Dinamo je bolje krenuo u drugom poluvremenu, Antolić je asistriao Hodžiću koji je loptu zakucao neobranjivo u gornji desni kut. Do kraja utakmice Inter je ozbiljnije prijetio još u 60′ kada je Čabraja nakon sjajne akcije Nestorovskog i Mlinara pogodio vratnicu, Dinamo je pritiskao, a od poraza ih je odličnim obranama spašavao Posavec.

Hajduk – Istra (3:0)

Hajduk je sve riješio do 30. minute. Sve je počelo u 7′ kada je Mijo Caktaš poslao loptu Vlašiću, ovaj je ubacio, a loptu je u svoju mrežu skrenuo Gojković. Niti pet minuta kasnije Hajduk se diže na 2:0. Vlašić je ponovo probio po lijevoj strani i dao povratnu za Jeffersona, a ovaj zakucava pod prečku. Sve je završilo u 30′, Caktaš je bio hladnokrvan protiv Iveše, nakon dosuđenog jedanaesterca zbog igranja rukom Hadžića.

U nastavku oluja se smirila, a Puljani su neuspješno pokušavali doći do počasnog pogotka. Iako nije zabio pogodak apsolutni junak utakmice bio je Vlašić koji je ujedno proslavio 18. rođendan. Uz njega razlog više za slavlje imao je Kalinić koji nije primio pogodak 631. minutu.

Rijeka – Zagreb (4:1)

Pjesnici jedva imaju šanse na svom terenu, a gostovanja već gotovo predodređena za poraz. Ovoga puta Rijeka nije imala nimalo milosti. Rijeka je nametnula jak tempo odmah na početku, nakon svega tri minute igre zabio je Moises. Zagreb se malo probudio nakon dvadesetak minuta igre, ponajbolje ime Zagreba, Gabrijel Boban, imao je niz prilika do kraja poluvremena. Tukao je u 38′ nakon dodavanja Mudražije, pa onda par minuta kasnije nakon udarca iz kuta glavom i na kraju je pokušao u 44′, ali Vargić je bio spreman.

Nastavak u početku nije baš obećavao, no veliki šok dogodio nakon što je Rijeka ostala s igračem manje u 74′. Umjesto da je Zagreb stisnuo, Rijeka je dodala gas. Tomasov je u 79′ pronašao Roshija koji bez problema zabija za 2:0. Kako je vrijeme prolazilo Pjesnici su sve lošije igrali, a Rijeka je to kaznila. Ponovno je asistirao Tomasov, a Livaković nije imao šanse protiv Radoševića koji je silovito opalio. Svoju treću asistenciju upisao je Tomasov, a Balaj je poentirao za 4:0. Zagrebaši su uspjeli zabiti počasni. Zabio je, a tko drugi do, Gabrijel Boban.

Stanje nakon 12. kola

Dinamo je trenutno vodeći s 24 boda, iza je Hajduk s bodom pa onda Rijeka s dva boda manje. Split drži četvrto mjesto s 18 bodova, Zaprešićani imaju tri boda manje, a Lokomotiva je s 14 bodova na šestom mjestu. Istra je na sedmom s 14 bodova dok je Slaven osmi s 13. Pretposljednji je Osijek s devet bodova, a Zagreb se sa svoja četiri boda čvrsto drži za deseto mjesto.