Rudeš nakon produžetaka preko Slaven Belupa izborio četvrtfinale Kupa

Nogometaši Rudeša izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala na stadionu u Kranjčevićevoj nakon produžetaka pobijedili Slaven Belupo 2-0.

Nakon što u regularnom dijelu utakmice nije bilo golova pitanje prvog putnika u četvrtfinale razriješeno je u dodatnih 30 minuta. Rudeš je došao u vodstvo u 107. minuti golom Tomislava Turčina, a dvije minute kasnije pogodak je postigao i Juan Antonio Entrena.

U srijedu je na programu pet utakmica osmine finala, a sastaju se Šibenik – Hajduk, Zagreb – Lokomotiva, Inter – Sesvete, Zadar – Osijek i Istra 1961 – Cibalia.

Novigrad i Dinamo će igrati 31. listopada, a posljednji susret osmine finala na rasporedu je 14. studenog kada će snage odmjeriti Gorica i Rijeka.