RIJEKA PROSULA VRIJEDNE BODOVE, Hajduk uhvatio priključak

Facebook

Rijeka je ispustila pobjedu u 97. minuti, dok je Hajduk samljeo Inter s četiri gola razlika.

Riječani su u tvrdoj utakmici na Gradskom vrtu došli do vodstva u 45. minuti kada je pod gredu loptu poslao Bezjak. Mislilo se kako će Rijeka upisati sigurna tri boda, ali onda je uslijedio šok. Osijek dolazi do vrijedna tri boda i to u 97. minuti. Dosuđen im je jedanaesterac u petoj minuti sudačke nadoknade nakon što je Bradarić srušio Arsenića. S bijele točke poentirao je Škorić. Tako je prekinut niz pobjeda Rijeke, a Osijeku je ovo već peti remi ove sezone.

Hajduk je na svom terenu pomeo Inter s visokih 4:0. Splićani su nakon dva poraza za redom napokon stali na noge i uhvatili priključak za Dinamom i Rijekom.

Na Poljudu se mogao igrati vaterpolo koliko je padalo kiše. Dobro je krenuo Hajduk, prijetio je Tino Sušić u dva navrata udarcima izvana, ali vratar Intera spašavao je koliko je mogao. Prvi gol pada u 23. minuti kada napokon zabija Sušić. Hajduk je stvarao dosta prilika, što je na koncu rezultiralo i dvama pogotcima do kraja poluvremena. Prvi je djelo Frana Tudora u 41′ s kada je s 15-ak metara gađao i pogodio, a potom i Bencun u 45′ na asistenciju Vlašića.

Drugo poluvrijeme proteklo je uglavnom mirno, a konačnih 4:0 majstorskim pogotkom postavlja Roguljić.

Podsjedimo, Dinamo je jučer slavio protiv Slavena s 2:1, a sutra su još na rasporedu utakmice Lokomotive i Zagreba (15 sati) i Istre i Splita (17 sati).

Situacija u HNL-u ponovno se zahuktala. Rijeka je i dalje prva s 35 bodova, Dinamo ima dva boda manje, dok je Hajduk na trećem mjestu s 32 boda.

>>> DINAMO DIŠE ZA VRAT RIJECI, hoće li Osijek biti koban?