Rijeka opasno BJEŽI DINAMU, Bezjak zabio EUROGOL (VIDEO)

Facebook

Nakon 16. kola Riječani suvereno vladaju vrhom ljestvice HNL-a s četiri boda više od drugoplasiranog Dinama.

Momčad Rijeke pobijedila je Split s 2:1 i nakon 16. kola bježi drugoplasiranom Dinamu četiri boda. Riječanima je ovo već peta pobjeda u nizu, a ove sezone još nisu upisali poraz. Upisali su do sada sedam remija i devet pobjeda. Keku je ovo već druga pobjeda nad Splitom ove sezone, u prvoj je slavio 2:0 u gostima.

Obje momčadi ušle su u utakmicu s dobrim nizom i obje momčadi su nedavno tukle aktualnog prvaka Dinamo. No, utakmicu na Rujevici bolje je otvorila Rijeka. Već u 3. minuti zabio je Samardžić. Potom je u 37′ uslijedio jedan od najljepših poteza ove sezone u HNL-u. Sharbini je poslao loptu Ristovskom koji je potom centrirao Bezjaku, a onda je ovaj neobranjivo zakucao loptu volejem u bliži kut. Napadač Rijeke izjednačio se s drugim strijelcem lige Hodžićem, a obojica imaju po 9 golova, dok prvo mjesto drži sjajni napadač Intera Nestorovski s 11 pogodaka.

Split je uspio smanjiti s bijele točke u 49. minuti kada je Mršić preuzeo odgovornost i zabio, a u nastavku nisu baš pružili previše kvalitetne igre i rezultat se nije mijenjao.

Nakon 16. odigranih kola Rijeka je na prvom mjestu i bježi Dinamu četiri boda, Hajduk je porazom od Osijeka ispustio šansu da održi korak s vodećima, pa je sada na trećem mjestu s 5 bodova zaostatka za Rijekom i jednim bodom za Dinamom.