‘RABUZINOVO SUNCE’ IDE NA MAKSIMIR: Pjaca i Rog donijeli Dinamu duplu krunu

Facebook

Ne može se reći da je taj trijumf nezaslužen, no valja čestitati i koprivničkoj momčadi, posvemašnjem autsajderu, na odličnom otporu.

Dinamo je osvojio Kup Hrvatske, u finalnoj utakmici u sijeku pobijedio je uprni Slaven Belupo s 2-1 (1-0). Ne može se reći da je taj trijumf nezaslužen, no valja čestitati i koprivničkoj momčadi, posvemašnjem autsajderu, na odličnom otporu.

Dinamo je poveo u 31. minuti pogotkom Pjace iz jedanaesterca, opravdano dosuđenog nakon prekršaja na Soudaniju. Prije toga Dinamo je stvarao šanse, no fino je igrao i Slaven Belupo.

U nastavku je Slaven Belupo zaigrao još bolje i kao plod pritiska došao je i pogodak, izjednačujući, Delić je proigrao Ejupija u srcu kaznenog prstora, koji nije pogriješio.

I kad se očekivalo da bi se moglo u produžetke, sjajnim udarcem Roga s tridesetak metara finale je odlučen. Bio je to jak udrac, a lopta je neposredno ispred vratara pala na tlo, nezgodno se odbila i prevarila vratara. Bilo j et ou 71. minuti.

Sjajnu prigodu za izjednačenje propustio je Ozobić, zapravo Ježina je njegov udarac sjajno ukrotio.