NIJE BIO NJIHOV DAN, NIKAKO! Lokomotiva dobila porciju od Osijeka, Mierezu u posljednje vrijeme ne ide s penalima

Osijek je u pretposljednjem kolu hrvatskog prvenstva u Zagrebu s 2:0 bio jači od Lokomotive. Drugoplasirana momčad prvenstva napravila je prvi korak prema pobjedi zaslugom Laszla Kleinheislera, koji je u 59. minuti pokazao snagu svojeg udarca još jednim jako lijepim golom, a definitivna odluka pala je u završnici susreta, u sudačkoj nadoknadi, kada je završni rezultat postavio Damjan Bohar.

Između ta dva gola, momčad Nenada Bjelice imala je i penal koji nije iskoristio Ramon Mierez, vodeći strijelac prvenstva. Mierezu u posljednje vrijeme ne ide s penalima, a tako je bilo i u 73. minuti ove utakmice.

Lokomotiva poslije ovog poraza ima samo bod više od pretposljednje Istre 1961, a dva više od Varaždina, koji je sada zadnji, ali s utakmicom manje od ‘Lokosa’ i Istrinih igrača. Varaždinci će u nedjelju kod kuće igrati protiv Rijeke.

Istra uzela pobjedu koju je morala imati

Istra 1961 je u subotnjem programu u Puli s 1:0 slavila protiv Slaven Belupa. Jedini strijelac je na početku drugog poluvremena bio Matej Vuk, a gol pogledajte ovdje.

Poslije ovakvog rezultata, uoči posljednjeg kola u borbi za ostanak i dalje je i Slaven Belupo, koji sada ima dva boda više od Istre, a tri više od Varaždina koji je s utakmicom manje.