MANDŽUKIĆ ZABIO…Stravičan lom noge Shawa (VIDEO)

Facebook: Juventus

Loša večer za oba Manchesterska kluba. Dva velika iznenađenja priredili su im Juventus i PSV.

Man City – Juventus 1:2

Juventus je gotovo nevjerojatno tukao Manchester City u gostima. Premda su startali sezonu katastrofalno, Talijani su u Ligi prvaka neka sasvim druga momčad. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, prvi je pao (možda i neregularno) u 57′ kada Silva centrirao iz kuta, Kompany se gotovo popeo na Chiellinija i zacementirao ga za zemlju, na kraju je bio autogol jer se lopta odbila od Talijana koji se nije mogao ni maknuti. Juventus je 13 minuta kasnije vratio stvari na početak. Briljantan potez Pogbe koji je prebacio cijelu obranu i pronašao nogu Mandžukića koji je bio neumoljiv. Za konačnih 1:2 pobrinuo se Morata. Lijevi bek Kolarov poslao je loptu pravo u for Španjolcu koji je sjajno zabio s ruba šesnaesterca.

PSV – Manchester Utd 2:1

Utakmicu je obilježio odvratan start Hectora Morena na Lukea Shawa kojim mu je polomio nogu na dva mjesta. Meksikanac je divljački uklizao, a to mu nije prvi put, a jadni Shaw je od šoka gotovo pao u nesvijest. Činilo se kako je United spreman za osvetu, Memphis Depay je sjajno zabio u 41′, premješao je obranu PSV-a i onda matirao Zoeta kroz noge. Slavlje im je kratko trajalo, a krvnik je opet bio Moreno, ovoga puta “prestrašio” je Darmiana koji nije reagirao da udarac iz kuta i ostavio Meksikanca samog, a ovaj nije imao problema s postizanjem pogotka. Pravi šok priredili su Lestienne i Narsingh, Lestienne je probio po krilu i sjajno centrirao na glavu Narsingha. De Gea nije mogao ništa. Zanimljivo je kako je igrač utakmice bio baš “mesar” s početka utakmice Hector Moreno.

Real Madrid – Shakhtar 4:0

Rutinski odrađen posao. Benzema je nakon pola sata igre načeo Ukrajince i to nesporazuma vratara Pyatova i braniča Rakitskog. Prvo poluvrijeme proteklo je u miru, ali zato Cristiano Ronaldo pobrinuo za rezultat u drugom. Naš sudac Bebek dosudio je Dariju Srni igranje rukom iako ga je lopta pogodila u leđa, Ronaldo je preuzeo jedanaesterac i zabio. Niti deset minuta kasnije opet jedanaesterac i Ronaldo je precizan. Portugalac je zabio i hattrick nakon odbijanca Marcelova slobodnog udarca.

PSG – Malmo 2:0

Parižani nisu imali veliki problema. Već u četvrtoj minuti Angel Di Maria se sjurio po desnom krilu i plasiranom loptom prebacio vratara Wilanda. Za konačnih 2:0 pobrinuo se Cavani u 61′. Maxwellov centaršut preusmjerio je Ibrahimović ravno na glavu Urugvajca.

Wolfsburg – CSKA Moskva 1:0

Mladi Julien Draxler pokazao se kao odlična zamjena za Kevina De Bruynea. U 40′ osigurao je Wolfsburgu vrijednu pobjedu. Prvo je okrenuo Moskovsku obranu, zatim loptu poslao na krilo Kruseu, protrčao je do ruba peterca, primio asistenciju i glavom pogodio ravno u Akinffeva koji je nespretno reagirao i odbio loptu nazad Draxleru u noge, a ovaj je bio siguran.

Galatasaray – Atletico Madrid 0:2

Može se reći Atletico je očekivano uzeo bodove na Turk Telekom Areni. Neumoljiv je bio Griezmann i u svega sedam minuta pomeo Galatu. Prvo je povratnu loptu Juanfrana pospremio u mrežu Muslere s ruba šesnaeterca, potom je u 25′ iz Godinov udarac prema vratima zakucao u mrežu.

Benfica – Astana 2:0

Portugalci su lagano odradili utakmicu protiv Astane koja se dobro branila u prvom poluvremenu. Benfica je s ozbiljnijim pritiskom počela tek u drugom poluvremenu, a to je rezultiralo pogotkom u 51′ kada je Gaitan poslao loptu u donji desni vratara Erića. Drugi zgoditak djelo je Mitroglua koji je zakucao sjajan Eliseuov centaršut u mrežu Kazahstanaca.

Sevilla – Monchengladbach 3:0

Španjolci nisu imali previše problema. U prvom poluvremenu imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu ih iskoristili, no, već u drugom dijelu Sevilla je zgazila protivnika. U razmaku od svega dvije minute dosuđena su im dva jedanaesterca oba je pucao Gameiro, prvi je zabio, a drugi je završio na prečki. Štetu je u 66′ popravio Banega, ponovo s bijele točke, u završnici je Konoplyanka oštro centriao na prvu vratnicu i pogodio Sommera tako da se lopta odbila u mrežu Gladbacha.