KATASTROFA U MADRIDU: Barca obrisala pod Realom (VIDEO)

Facebook

Modrić je odigrao cijelu utakmicu i uklopio se u sivilo, a bio je i krivac kod drugog pogotka. Rakitić je igrao do 57′ kada ga je zamijenio Messi, a Kovačić nije ni ulazio.

Barcelona kao da je igrala protiv drugoligaša, čak bi neke momčadi druge lige pružile veći otpor. Gotovo da je bilo nevjerojatno gledati momčad vrijednu 550 milijuna eura kako propušta na sve strane. Katalonci su najblaže rečeno obrisali pod madirdskom momčadi i to na njihovu terenu. Enrique je bio toliko samouvjeren da je ostavio Messija na klupi i startao s Sergijem.

Uoči utakmice mislilo se kako će Barca i Real igrati podjednako dobro, štoviše ravnopravno, no, Katalonci su pokazali kako su superiorniji. Krenulo je odmah silovito na polovici Reala. Neymar je prijetio u 7. minuti, ali nije bio precizan. Vratio je nakon toga Ronaldo s druge strane, ali njegov udarac kupi fantastični Bravo. U 10. minuti počinje Barcin show, Sergi daje loptu Suarezu, a ovaj se nalazi sam pred Navasom i hladnokrvno zabija za 1:0. Valja odmah spomenuti kako je Sergi briljirao i još jednom dokazao kako je Barcelona dobila još jednog fantastičnog veznjaka.

To je umalo dokazao petnaestak minuta kasnije kada loptu Rakitića poslao iznad gola. Real je nešto sitno probavao, a onda u 39′ novi gol, Modrić gubi loptu na svojoj polovici i kreće kontra. Iniesta proigrava Neymara koji izbija pred Navasa i poentira za 2:0. Barca je mogla do trećeg gola u prvom poluvremenu, ali je loptu Suareza s gol crte glavom skinuo Marcelo.

Galacticosi su dobro otvorili poluvrijeme, probali su Marcelo i James, ali nije bilo ništa spektakularno. Barca tada nastavlja svoj program demoliranja Reala. Iniesta igra dupli pas sa Suarezom, a onda sa ruba šesnaesterca buši mrežu Navasa, 53′ minuta 3:0. Nakon trećeg gola, Barca se opustila, ušao je Messi izašao Rakitić, a Barca zaigrala s četiri ofenzivca. Hrabar i odličan potez Enriquea. No, onda počinje epizoda Bravo. Čovjek je skidao sve, zicere, šanse, polušanse, udarce glavom, jedan na jedan, gotovo pa da Barceloni nije trebala ni obrana. Madridžane je dovodio do ludila, pa se stvorila i nervoza. Onda je usljedio i potpuni debakl. Messi je zaljuljao po sredini i proigrao Neymara, a ovaj prosljedio Suarezu. Urugvajac je ponovno bio neumoljiv i zabija za konačnih 4:0. Do kraja utakmice vrijedi spomenuti, potpuno zasluženi, crveni karton Isca kojeg je zaradio nakon starta nad Neymarom.