Hrvatska se OPROSTILA OD SP-a u Čileu

Facebook

Hrvatska momčad do 17 godina nažalost nije uspjela nadigrati momčad Malija.

Reprezentacija Hrvatske do 17 godina izgubila je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva od Malija s rezultatom 1:0. Prvaci Afrike bili su superiornija momčad, gotovo cijelu utakmicu dominirali su terenom i potpuno zasluženo plasirali se u polufinale.

Mali je od početka utakmice gadno pritiskao, a obrana Hrvatske je činila dosta pograšaka, no, Šemper je obranama uglavnom spašavao stvar. Sve do 20. minute kada je pao pogodak Hrvatska je koliko toliko odolijevala napadima, a onda je Sangare dugom loptom pronašao Maigu koji daje povratnu loptu Koitu, a on neobranjivo zakucava u malu mrežicu.

Odabranici Darija Bašića krenuli su bolje u nastavak utakmice, zaprijetio je Moro u 49. minuti, ali Mali se onda probudio i okrenuo utakmicu na našu polovicu. Prijetili su Traore, Koita i Malle, ali naš ponajbolji igrač, Šemper, uspješno je zaustavljao pokušaje. Pokušao je Bašić osvježiti izmjenama i napad je čak proradio, probao je Brekalo odličnim centaršutom naći nekoga od suigrača, ali nije uspio, pa onda Kalaica nije uspio zabiti iz blizine. Mali je bio na pragu da zabije za 2:0 u sudačkoj nadoknadi, ali neprecizan je bio Maiga. Za kraj je pokušao još Moro, ali lopta je otišla pored gola. Mali je odnio pobjedu, a Hrvatska se ovim porazom oprostila od sjajne epizode u Čileu.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Nigerije je očekivano svladala Brazil s 3:0. Zabijali su Osimhen, Micheal i Anumud, a Brazil je djelovao gotovo bespomoćno.

Večeras u 20 sati je na rasporedu utakmica između Ekvadora i Meksika, a u ponoć će snage odmjeriti Belgija i Kostarika.