Hrvatska ne može na EURO kao NAJBOLJA TREĆA, Albanci za povijest (VIDEO)

Facebook

Jučer su odigrane posljednje kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo 2016. u skupinama I i F.

Hrvatska je čekala rasplet utakmica Mađarske i Rumunjske koje su nam još mogle pomoći da prođemo izravno na Euro kao najbolji treći. Grci su igrali protiv Mađara na svome terenu i pobijedili s 4:3 i time ostavili Mađare na trećem mjestu u skupini F sa 16 bodova, dok su Rumunji bez problema svladali Farske Otoke s 3:0 i samim time sačuvali drugu poziciju u skupini.

E sada, kako su Mađari na ljestvici najboljih trećeplasiranih i dalje ispred nas zahvaljujući pobjedi Rumunja, mi ih više stići ne možemo i sada nam jedino predstoji, ako želimo izbjeći dodatne kvalifikacije, pobijediti Maltu i čekati rasplet utakmice između Talijana i Norvežana.

Skupina F

Finska – Sj. Irska (1:1)

U utakmici koje u biti nije značila previše niti jednoj momčadi nekako je pošteno bilo da se podijele bodovi. Prvi pogodak djelo je Cathcarta u 31′ dok je Finska izjednačila u 87′ Arajuuri.

Farski Otoci – Rumunjska (0:3)

Rumunji su očekivano pobijedili Farske Otoke i time zadržali drugo mjesto i izravan plasman. Riješili su sve već u 4′ minuti Budescu je zabio. Isti igrač je krajem poluvremena zabio za 2:0, dok je konačni rezultat postavio Maxim u 83′.

Grčka – Mađarska (4:3)

Grci su odavno izgubili svaku mogućnost za prolaskom dalje, ali Mađarima je ova utakmica bila od velikog zanačaja, no, pritisak je ipak bio jači. Grci su poveli u 5′ minuti preko Stafylidisa, Mađarska je odgovorila preko Levrencsicsa u 26′. Novi pogodak pada tek u 55′ kada Mađari dolaze u vodstvo, no Tachstidis poravnava u 57′. Nemeth upisuje svoj drugi pogodak za Mađarsku u 75′, ali neumoljiv je Mitroglu već četiri minute kasnije. Mađarima je presudio u 86′ Kone. Utakmicu je sudio naš sudac Bebek, a podijelio je sedam žutih kartona.

Skupina D

Njemačka – Gruzija (2:1)

Nijemci su imali malo muka s Gruzijcima koji su se hrvali gotovo 50 minuta kada je Muller iz jedanaesterca zabio za vodstvo svoje reprezentacije. No, već tri minute kasnije Kankava vraća utakmicu na početak. Ipak, Nijemci su uspjeli probiti obranu Gruzijaca u 79′, a zabio je Kruse.

Gibraltar – Škotska (0:6)

Iako im pobjeda ne bi donijela prolaz niti dodatne kvalifikacije, Škotska je ponosno odradila posljednju utakmicu. Junak utakmice bio je Fletcher koji je utrpao hat-trick golovima u 52′, 56′ i 85′, dok je golijadu otovrio Martin u 25′. Zabijali su još i Maloney i Naismith.

Poljska – Irska (2:1)

Poljska je opravdala očekivanja nije dozvolila Ircima da ugroze njihov izravan plasman. Kontrolirali su utakmicu od početka i već u 13′ poveli preko Krychowiaka. Walters je izjednačio iz penala u 16′, a pobjedonosni pogodak postigao je, a tko drugi do, Lewandowski i to spektakularnim pogotkom.

Skupina I

Armenija – Albanija (0:3)

Albanci su jučer ispisali povijest, pobjedom nad Armenijom osigurali su izravan plasman na Europsko prvenstvo. Iako je statistika bila u potpunosti na strani Armenaca, Albanci su odigrali pametno. Prvi gol je ustvari autogol Hovhannisyana, a dogodio se već u 9′. Povisio je Xhimshiti u 23′, a konačnih 0:3 djelo je Sadikua u 76′.

Srbija – Portugal (1:2)

Srbi su se odavno predali situaciji da nikako ne mogu na Euro pa tako otprilike i igraju dok su Portugalci svoj prolaz odavno osigurali. Nani ih je načeo već u 5′, Tošić poravnao u 65′, a Portugalce vratio u vodstvo Moutinho u 78′. Spomenimo kako je kraj kvalifikacija Srbija dočekala s dva igrača manje.

>>>Italija se PLASIRALA na Euro, HRVATSKA čeka utorak, Nizozemci se bore za 3. mjesto (VIDEO)

>>>Englezi i Španjolci rutinski, Švicarska OSIGURALA PLASMAN (VIDEO)

>>>POVIJESNI plasman Sj. Irske, nastala GUŽVA u skupini D (VIDEO)